Premiery Nexusa 6 i 9 już niebawem

http://www.pinterest.com/pin/428475352022028812/
http://www.pinterest.com/pin/428475352022028812/

Jedyn, czego boi się Google to Bóg oraz konkurencja z Amazonu. Trzeba przyznać, że Amazon może za jakieś 2-3 lata sprawić niemałą rewolucję jak niegdyś Nasza klasa, Facebook czy allegro na rodzimym rynku. Aktualnie jest to marka znana przede wszystkim w krajach zachodu. Jednak nie Amazon powinien interesować fanów gadżetów mobilnych. To Google już niedługo zatrzęsie rynkiem smartfonów lub jak kto woli phabletów ze swoimi urządzeniami z serii Nexus. Na początku kilka słów o Nexusie 5 do dziś sprzedawanym w wielu sklepach z RTV za całkiem spore pieniądze.

Nexus 5, w oczekiwaniu na wersje 6 i 9

http://www.pinterest.com/pin/516999232196822281/
http://www.pinterest.com/pin/516999232196822281/

Marka LG ze współpracą z Google stworzyła pierwsze modele Nexus, które po premierze zostały obwołane najlepszymi urządzeniami w swojej klasie cenowej. W przeciwieństwie do konkurencji nie wychodzą tak często jak na przykład „Galaxy” czy „Xperie Z”. Na premierę nowego urządzenia z logo Google trzeba poczekać nieco dłużej. Jest to jednak słuszne oczekiwanie, które pozwala później korzystać z genialnego urządzenia. Nexus 5 sprzedawany za około 1000-1200 złotych nawet teraz robi wrażenie. Ekran IPS 1920x1080p wyświetlający 16 milionów kolorów to w dalszym ciągu wysoka półka. Oprócz tego mamy świetny czterordzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM oraz aparat 8 Mpix nagrywający filmy w Full HD. Urządzenie do dziś robi wrażenie i może konkurować z nieco starszym zeszłorocznym modelem Iphona czy Galaxy.

Tablet i smartphone nowej generacji wydajności

Miałem okazję pisać na temat nadchodzących modeli Nexusa. Opisywałem ich parametry, ale nie były to w pełni potwierdzone informacje. Teraz gdy do premiery sklepowej zostało może 1-2 tygodnie trzeba podsumować co jest prawdą a co nieco przesadzonym działaniem marketingowym. Potwierdzony został wyświetlacz 2K czyli podwójna rozdzielczość Full HD. Wielkość samego ekranu wersji numer 6 to aż 6 cali. Główny aparat przebija ten z wersji piątek i ma aż 13 Mpix. Według producenta bateria będzie na poziomie najwyższej półki konkurencji. Model dostanie kilka wersji z wbudowaną pamięcią oraz WiFi lub LTE.

Tablet Nexus 9 na pewno dostanie 64-bitowy system, który mamy w naszych komputerach. W połączeniu z proponowaną klawiaturą zewnętrzną można stworzyć z niego solidnego netbooka do pracy i internetu. Ekran to prawie 9 cali co daje niezłą powierzchnię do oglądania filmów i wygodnego pisania. Najwięcej odniesień recenzentów kieruje się do produktów Apple. Uważa się, że Nexus jest czymś w rodzaju ulepszonego klona produktów z jabłuszkiem. Moim zdaniem jest to po prostu solidny sprzęt, który pokazuje jaką drogą powinni iść producenci urządzeń mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.