Oferty internetu mobilnego dla oszczędnych

internet mobilny

Konkurencja działa na korzyść klienta. Gdyby nie ona do dziś płacilibyśmy za przesłane i pobrane kilobajty danych. Wtedy korzystanie z sieci w sposób inny niż przeglądanie stron stałoby się nieopłacalne. Nawet dzisiaj oferty internetowe dzielą się na lepsze i gorsze. Można trafić na tani internet o bardzo wysokim transferze. Niestety nawet teraz dosyć często zdarzają się oferty wręcz nieopłacalne. Dotyczą one małych miejscowości, w których trudno o światłowody, nadajniki dla sieci LTE oraz nawet kabel telefoniczny.

Pakiet korzyści

To właśnie sieci komórkowe zapoczątkowały pakiety łączone. Telefon plus telewizja a do tego internet i jeszcze smartfon. Im więcej usług abonamentowych tym niższa łączna cena. Czy osoba mniej zamożna może sobie pozwolić na dobieranie pakietów? Nie lepiej wziąć tylko jedną usługę? To zależy od tego z czego jeszcze korzystamy. Najlepiej decydować się na pakiety łączone, ale tylko jednej usługi. Niektóre sieci komórkowe oferują pakiet abonamentu dla dwóch lub więcej użytkowników. Coś w rodzaju oferty rodzinnej. Drugą opcją są pakiety miesięczne. Płacisz za miesiąc transferu danych do ściągnięcia. Szybkość transferu zależy od Twojego smartfona lub telefonu oraz oferty. Głownie chodzi o 3G lub LTE. Przy 3G można ściągać z prędkością do 14 MB/s a w LTE nawet powyżej 100 MB/s. Dla osób przeglądających strony internetowe wystarczy do 500 MB miesięcznie. Oglądanie filmów to przynajmniej 1,5 GB przy jakości do 480p.

W mieście najtaniej

Wiecie na czym polega technologia LTE? Na dobrą sprawę różni się od 3G tylko jednym szczegółem. Chodzi o większa ilość anten sygnałowych. Im więcej tym szybsze przesyłanie danych. To dlatego obecnie tylko w miastach można korzystać z tego superszybkiego internetu. Na wsi jest zbyt mało anten przez co prędkość sieci nie może się rozkręcić. Ceny LTE są jednymi z najlepszych pod względem ceny do jakości. Dlatego mieszkając w metropolii zostaniecie zasypani korzystnymi ofertami internetu mobilnego. Na wsi pozostają pakiety danych za sms lub oferta abonamentu w wykupionym na stałe pakietem kilku gigabajtów danych.

Jeżeli szukamy rozwiązania dla osób starszych, które chcą jednak korzystać z Internetu za niewielką cenę, szukajmy oferty która proponuje odpowiednio duży i łatwy w obsłudze smartfon. Poradnik jak dobrać odpowiedni telefon dla seniora znajdziemy tutaj: http://www.orange.pl/kid,4003596205,id,4003502916,title,TechnoPoradnik-odc-5-jaki-telefon-dla-seniora,video.html.

Na rynku nie brakuje ofert dla szukających oszczędności, dlatego warto uważnie przeglądać oferty pod tym kątem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top