Od routerów i modemów po smartfony ze średniej półki

smartfon

Legendarny producent routerów i modemów TP-link udanie rozpoczął swoją ekspansję średniej i niższej półki cenowej smartfonów. Dzięki kapitałowi, jaki zbudowali przez lata na trwałych i solidnych urządzeniach sieciowych, mogli spróbować swoich sił na trudniejszym polu. Producenci smartfonów to rosnąca liczba firm, które celują w niemal każdego klienta. Tp-link podszedł do sprawy podobnie, jak Wiko lub rodzima Manta i skupił się na budżetowych użytkownikach, którzy nie szukają flagowca w cenie używanego samochodu. Czy udało im się zdobyć uznanie tej grupy konsumentów?

Najlepszy z najlepszych – nazwa kodowa X

Dziwnym trafem ostatnie literki alfabetu używane są do nazywania czołowych modeli smartfonow u większości producentów. Dla TP-link literka X oznacza serię najmocniejszych urządzeń mobilnych, które swoją ceną przykuwają uwagę mniej zamożnych klientów, ale nie odstraszają wyciętymi opcjami, mierną jakością czy kompromisami w podzespołach bazowych. Neffox X1 jest modelem o trzech wersjach, w których najtańszy oscyluje wokół ceny 699, a najdroższy nie przekracza 899 złotych. Wersja MAX-ymalna to czytnik linii papilarnych, 5,5-calowy ekran IPS FHD i 3 GB pamięci RAM, które starczą na długo. Podkręcony 8-rdzeniowy procesor Mediatek to dobry wybór w tej półce cenowej, który wcale nie odstaje tak bardzo od Snapdragonów o podobnej mocy. Najdroższy Neffos X1 Max to również lepsza, bardziej pojemna bateria 3000 mAh.

Charakterystyczne serie Y i C

tp-link
źródło: http://foter.com/

Niewiele smartfonów z prawdziwej średniej półki cenowej posiada ekran Full HD o wielkości powyżej 5 cali. Dzieje się tak z powodu znacznego obciążenia procesora graficznego i głównej jednostki obliczeniowej, która musi przetworzyć o wiele więcej pikseli. Żeby aplikacje i bazowa nakładka na system działały płynnie, niezbędne jest zaaplikowanie do smarfona 8-rdzeniowego procesora. Cztery rdzenie są lepsze dla standardu HD 720p. Producent takiego telefonu musi również zwrócić uwagę na baterie, która szybko rozładowuje się przy dużej gęstości pikseli. TP-link zrobił wszystko, by seria C5 w wersji Max otrzymała najlepsze wsparcie podzespołów, które wytrzymają obciążenie ekranu 1080p. Tym samym ich Neffos C5 to najtańszy smartfon z takim ekranem i dobrze dobranym procesorem i baterią 3045 mAh. Natomiast urządzenia Y5L to już prawdziwie budżetowe telefony dobre dla osób starszych, dzieci i początkujących użytkowników smartfonów, którzy nie wymagają od sprzętu uniesienia kilku aplikacji działających w tle. Również w tym segmencie mamy dobrą jakość i wycenę.

Od premiery Neffos-a X1 minął prawie rok. TP-link nie kwapi się z prezentacją kolejnej generacji swoich urządzeń, ponieważ obecne modele dorównują swoim konkurentom w dowolnym segmencie. Rzadko zdarza się trafić ze specyfikacją w taki sposób, by przez cały sezon, była nie do przebicia przez konkurencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top