Nvidia sprzedaje swoją konsole do gier

konsola android TV
źródło: https://www.pinterest.com/pin/396668679656422161/

Znana z produkcji układów graficznych firma Nvidia ruszyła ze sprzedażą swojej konsoli do gier. Urządzenia do gier wideo zajmują bardzo ważne miejsce w historii elektronicznej rozrywki. Dominujące na rynku 3 wielkie firmy nie dopuszczają do siebie czwartego gracza. Plany platformy steam tworzącej swoje „steam machine” wybiegają w przyszłość i mogą zapewnić całkiem nową jakość rozrywki osobom, które nie chcą kupować nowego komputera. A co zaprezentuje Nvidia?

Dlaczego Nvidia console nie odniesie sukcesu?

ultra cienka
źródło: https://www.pinterest.com/pin/133137732710709739/

Nie chcę być złym prorokiem. Jednak moje doświadczenie w branży elektronicznej rozrywki mówi wystarczająco dużo, by wiedzieć, że produkt tej marki nie przebije PS4, Xboxa i konsol Nintendo. Zapytacie dlaczego? To proste, brakuje na nim dużych tytułów wydawanych właśnie na te platformy. Gdy firma Ubisoft planuje nowego Asasyna wydaje go na konsole wszystkich znaczących producentów. A Nvidia dopiero zaczyna swoją przygodę z tym rynkiem. Sprzęt, który oferuje mówiąc szczerze nie jest najwydajniejszy na świecie. Brakuje mu mocy w porównaniu z taką playstation 4 i Xbox one. A co z Nintendo zapytacie? Przecież 3DS oraz Wii U są słabe pod względem mocy. Ale wspiera ich firma, która sama wydaje na nie gry. Nintendo ma tyle dobrych tytułów, że urządzenia sprzedają się na pniu. A inni producenci chętnie dołożą swoje 3 grosze.

Moc czy niemoc?

konsola Nvidia
źródło: https://www.pinterest.com/pin/194288171401443746/

Spójrzmy  na wersję za 299 dolarów, czyli około 1000 złotych polskich. Urządzenie nazywa się Nvidia Shield android TV. Oznacza to, że podłączmy ją do telewizora a system, na którym się opiera to Android. Proste jak budowa gumowego klapka plażowego. Parametry konsoli to: ośmiordzeniowy procesor z grafiką Tegra X1, 3GB pamięci RAM oraz 500GB dysku twardego. Jedyne co mi się nie podoba to ilość RAM-u. Najnowsze gry wymagają co najmniej 4GB a przy wyższych ustawieniach 6 to minimum. Układ graficzny i procesor jest w stanie zapanować nad tytułami wydanymi do roku 2013 bez problemu. Także przy odrobinie chęci można przeportować dziesiątki świetnych tytułów. Ale to nie jedyna rzecz jaką potrafi Nvidia Shield console. Jej główną cechą ma być stream gier online. Oznacza to, że potrzebny będzie szybki internet najlepiej o prędkości przekraczającej 10 MB/s. Oznacza to, że przy dobrych wiatrach odpalimy na niej Wiedźmina 3 w wysokich detalach. Oczywiście jako przesyłane z chmury.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top