Nowoczesne technologie w naszej sypialni

Wszystkie książki poruszające temat zdrowia człowieka podkreślają, że regularne wysypianie się jest jednym z czynników obniżających ryzyko zachorowania na wiele chorób. Codzienne 7 godzin przespane w łóżku reguluje procesy metaboliczne i jest czasem walki oraz odbudowy. Podczas spania nasze ciało regeneruje nie tylko mięśnie, ale również mózg i układ nerwowy. Dlatego powinniśmy traktować je jako jeden z najważniejszych rytuałów doby. Dam wam wskazówki jak w nowoczesny sposób polepszyć jakość snu i pozbyć się problemów z nim związanych.

Kurtyna i temperatura w dół

poduszki
źródło: https://pixabay.com/pl/

Zdajecie sobie sprawę co się dzieje z ludzkim organizmem gdy jest ciemno? Mózg człowieka reaguje na wszelkie zmiany światła. Można go również łatwo oszukać szkodząc swojemu zdrowiu. Przykładem może być chodzenie w ciemnych okularach w wakacje. Mózg myśli wtedy, że wcale nie ma słonecznego dnia i przestaje dawać skórze impuls do produkcji witaminy D. To negatywny skutek oszukiwania mózgu, dla naszego zdrowia. Jeżeli chodzi o sen na przykład w ciągu dnia możemy stworzyć sobie świetne warunki do niego za niewielkie pieniądze. Wystarczy zainwestować w mocno ściemniające rolety automatyczne. To pierwszy sygnał dla mózgu, który pomaga w zaśnięciu. Drugim jest niska temperatura. Sami dobrze wiecie jak trudno zasnąć w upalne dni. Pomoże w tym zarówno roleta z powierzchnią odbijającą promienie słoneczne od strony zewnętrznej jak i pościel z bardzo cienkiej bawełny. Ważne by był to materiał, który delikatnie wychładza nasze ciało i nie zatrzymuje temperatury. Oddychający materiał będzie przydatny cały rok, ale w wakacje odczujemy go najbardziej.

Idealne połączenie poduszki i materaca

Sensation-deluxe-grey-Z-22-fl tempur
Nowoczesne materace TEMPUR

Najwięcej problemów z zaśnięciem pojawia się w momencie, gdy jest nam niewygodnie. Złe ustawienie kręgosłupa, szyi i miednicy może też powodować poranny ból i kiepski dopływ krwi do kończyn. Pewnie nieraz obudziliście się z „pół martwą” ręką lub nogą. Zła pozycja sprawiła, że sami odcięliście sobie dopływ krwi, co nie jest najlepszą rzeczą dla nocnego odpoczynku – wybudza nas ze snu i sprawia, że rano czujemy się nie najlepiej. Te problemy może zniwelować nowoczesny materac oraz ergonomiczna poduszka. Sam posiadam obie te rzeczy i żałuję, że nie miałem ich wcześniej. Poduszka może wydawać się trochę twarda, ale wierzcie mi, że to zbawienie dla kręgów szyjnych. Specjalna pianka odporna na odkształcenia dopasowuje się do naszej głowy i utrzymuje ją w stabilnej i wygodnej pozycji. Gadżet wart każdych pieniędzy. Natomiast nowoczesne materace to produkt mający więcej wspólnego z kosmosem niż nam się wydaje. Firma TEMPUR, producent łóżek, materacy i akcesoriów do spania, korzysta z materiału wynalezionego i stosowanego przez NASA. Jego niezwykłość polega na dopasowaniu się do ludzkiej sylwetki w taki sposób, by wygodnie wspomagać stabilność kręgosłupa. Materace wykonane z takiego materiału pozwalają zasnąć w wygodnej pozycji w ciągu kilku chwil. A w połączeniu ze specjalną ergonomiczną poduszką zapewniają głęboki sen i pełną regenerację organizmu. Więcej informacji o kosmicznych właściwościach przedstawia artykuł o materacach TEMPUR.

W moim przypadku to działa. Nowoczesne materace i poduszki zapewnią wygodę, której nigdy wcześniej nie doświadczyłem. A wyciemnione pomieszczenie i obniżona temperatura w sypialni pozwalają mi szybciej wejść w fazę pełnego relaksu i zasnąć jak kamień.

Dowiedz się więcej o materacach TEMPUR.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top