Nowoczesne karty sim mikro, Nano i wielo numerowe

karta sim mikroKarta telefoniczna sim to tani w wyprodukowaniu kawałek plastiku, od którego roi się w sklepach. Jej kształt jest dobrze znany, podobnie wielkość, która powoli ulega miniaturyzacji. Mimo, iż karta jest tak niewielka a umieszczony na niej chip wręcz milimetrowej grubości można zapisać na niej sporo numerów. Do tego dochodzą jeszcze kody pin i puk, a czasem nawet niektóre wiadomości tekstowe. Karty jakie znamy dziś nieznacznie różnią się od tych dostępnych 5 czy 10 lat temu. Powoli zaczyna się to zmieniać, potwierdzają to niektóre firmy tworzące nowoczesne karty na kilka numerów o większej pojemności bazowej.

 

Karty sim maleją, co to oznacza dla użytkownika?

 

karty sim nano

Wielkość karty jakiej używacie w swoim telefonie ma znaczenie wyłącznie ze względów logistycznych. Starsze modele potrzebują tradycyjnych wielkości lub specjalnego adaptera, do którego włożycie waszą nowoczesną kartę mikro. Jeśli chodzi o wielkość Nano to jej rozmiary są nawet mniejsze od mikro, przy czym parametry się nie zmieniają. Już teraz można wymienić stare karty na te mniejsze w dowolnej sieci komórkowej w Polsce. Jest to konieczne jeżeli macie nowoczesnego smartfona. Praktycznie każdy z telefonów marki Apple, nowych Samsungów, Sony czy Nokia nie obsługują już dużych chipów. W sieci modne stały się filmy pokazujące jak odpowiednio zmniejszyć rozmiar powierzchni roboczej karty by uzyskać rozmiar mikro lub Nano. Osobiście nie polecam takich zabiegów bez bardzo ostrego i dokładnego przyrządu do cięcia i pewnej ręki. Lepiej wydać trochę grosza (najczęściej 10-20zł) i wymienić ją u swojego operatora.

 

Kilka numerów na jednej karcie

 

kilka numerów na jednej karcie sim

Trwają pracę nad stworzeniem wbudowanej w każdy smartfon specjalnej karty, która nie wymaga wyciągania i rozbierania całego telefonu na części. Zanim jednak ta technologia powstanie i przyjmie się w nowych telefonach lepiej rozejrzeć się za czymś dostępnym już dziś. Jedną z nowości, o których niewiele osób słyszało jest karta pozwalająca używać kilka różnych numerów telefonu, w tym zagranicznych. Taka międzynarodowa sim karta oferowana jest między innymi przez Truephone Polska. Na jednej takiej karcie można mieć wiele numerów zagranicznych i dzwonić bez żadnych kosztów roamingu czy to z Europy czy Ameryki lub Australii. Ta opcja powinna spodobać się osobom często wyjeżdżającym za granicę lub mających rodzinę w różnych częściach świata.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top