Nowoczesne karty sim mikro, Nano i wielo numerowe

karta sim mikroKarta telefoniczna sim to tani w wyprodukowaniu kawałek plastiku, od którego roi się w sklepach. Jej kształt jest dobrze znany, podobnie wielkość, która powoli ulega miniaturyzacji. Mimo, iż karta jest tak niewielka a umieszczony na niej chip wręcz milimetrowej grubości można zapisać na niej sporo numerów. Do tego dochodzą jeszcze kody pin i puk, a czasem nawet niektóre wiadomości tekstowe. Karty jakie znamy dziś nieznacznie różnią się od tych dostępnych 5 czy 10 lat temu. Powoli zaczyna się to zmieniać, potwierdzają to niektóre firmy tworzące nowoczesne karty na kilka numerów o większej pojemności bazowej.

 

Karty sim maleją, co to oznacza dla użytkownika?

 

karty sim nano

Wielkość karty jakiej używacie w swoim telefonie ma znaczenie wyłącznie ze względów logistycznych. Starsze modele potrzebują tradycyjnych wielkości lub specjalnego adaptera, do którego włożycie waszą nowoczesną kartę mikro. Jeśli chodzi o wielkość Nano to jej rozmiary są nawet mniejsze od mikro, przy czym parametry się nie zmieniają. Już teraz można wymienić stare karty na te mniejsze w dowolnej sieci komórkowej w Polsce. Jest to konieczne jeżeli macie nowoczesnego smartfona. Praktycznie każdy z telefonów marki Apple, nowych Samsungów, Sony czy Nokia nie obsługują już dużych chipów. W sieci modne stały się filmy pokazujące jak odpowiednio zmniejszyć rozmiar powierzchni roboczej karty by uzyskać rozmiar mikro lub Nano. Osobiście nie polecam takich zabiegów bez bardzo ostrego i dokładnego przyrządu do cięcia i pewnej ręki. Lepiej wydać trochę grosza (najczęściej 10-20zł) i wymienić ją u swojego operatora.

 

Kilka numerów na jednej karcie

 

kilka numerów na jednej karcie sim

Trwają pracę nad stworzeniem wbudowanej w każdy smartfon specjalnej karty, która nie wymaga wyciągania i rozbierania całego telefonu na części. Zanim jednak ta technologia powstanie i przyjmie się w nowych telefonach lepiej rozejrzeć się za czymś dostępnym już dziś. Jedną z nowości, o których niewiele osób słyszało jest karta pozwalająca używać kilka różnych numerów telefonu, w tym zagranicznych. Taka międzynarodowa sim karta oferowana jest między innymi przez Truephone Polska. Na jednej takiej karcie można mieć wiele numerów zagranicznych i dzwonić bez żadnych kosztów roamingu czy to z Europy czy Ameryki lub Australii. Ta opcja powinna spodobać się osobom często wyjeżdżającym za granicę lub mających rodzinę w różnych częściach świata.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top