Nowe inteligentne akcesoria do smartfonów

oferowany sprzęt przez sklep android

Uzależnienie od ulepszania i dokupowania akcesoriów do wydawałoby się kompletnego sprzętu to nie tylko przypadłość PC-towców i fotografów. Posiadacze dzisiejszych smartfonów równie często wymieniają etui do swoich urządzeń i inwestują w akcesoria takie jak słuchawki, inteligentne opaski, a nawet montowane na aparacie obiektywy. Gadżety z rodzaju „smart” mieszczą się w górnej półce cenowej ze względu na funkcjonalność. Jakie nowości z tej kategorii przygotował sklep android oraz oficjalne markety producentów urządzeń mobilnych?

Smartband lub SmartWatch 2 ze sportowym etui

sklep android oferuje nową technologie zegarków smart
źródło: http://foter.com

Ostatnie targi elektroniki użytkowej nie pokazały nowych rozwiązań technologicznych i modeli inteligentnych zegarków. Nie oznacza to porzucenia pomysłu i promocji tych urządzeń. Wręcz przeciwnie, era SmartWatch i SmartBand ma dopiero nadejść. Chwilowy przestój można wykorzystać do kupienia swojego pierwszego zegarka z androidem lub zaawansowanej opaski, których ceny stają się bardzo atrakcyjne. Wśród niezawodnych bandów godny polecenia jest SmartBand 2 produkcji Sony. Mimo iż funkcjonalność opaski jest typowo sportowa to funkcja monitorowana pulsu, informowania o wiadomości SMS lub z portalu społecznościowego jest przydatna dla każdego. Poprzednia generacja SmartWatch od tego samego producenta doczekała się zestawu sportowych akcesoriów Sports Edition EZIO. Silikonowy pasek z gumy i ochrona przycisków z aluminium sugeruje, że dostajemy etui podnoszące odporność na wodę. To znaczy, że nasz klasyczny SmartWatch zaczyna być użyteczny również podczas uprawiania wymagających dyscyplin sportowych na dworze.

Inteligentny głośnik jak z filmu Science fiction

Urządzenia takie jak Smart Bluetooth Speaker BSP60 od Sony spokojnie mogą być rekwizytem w filmach SF takich jak „Człowiek demolka 2” lub „Tron 2”. Futurystyczny wygląd, dotykowy ekran wkomponowany w kulistą bryłę i te kolorowe podświetlane osłonki na głośniki sprawiają, że każdy gadżeciarz chce je mieć. Film prezentujący urządzenie w serwisie YouTube zebrał ponad 3 tysiące lajków i tylko 76 łapek w dół. Ludzie docenili genialny projekt głośnika, który posiada funkcje budzika. Obsługujemy go głosem. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość odbierania wiadomości ze smartfona i głosowego odczytywania ich przez Panią lub Pana lektora. To prawdziwy unikat na rynku. Żadne urządzenie współpracujące ze smartfonami nie było tak użyteczne w mieszkaniu. Podsumowując Smart Speaker BSP60, posiada głośnik do słuchania muzyki lub rozmów, funkcje sterowania głosem, lektora czytającego wiadomości, stację pogody i jest bezprzewodowy.

Bezpieczna mini stacja dokująca

Niewielu producentów smartfonów tworzy przystępne cenowo stacje dokujące o niewielkim rozmiarze. Charging Dock DK52 jest oryginalnym sprzętem do ładowania telefonów wykonanym przez Sony. Według twórców jest to stacja przetestowana pod kątem bezpieczeństwa. Na pewno jest bardzo lekka i filigranowa. Nie zakrywa podstawy typowego smartfona, który ma ponad 2 centymetry szerokości. Wymiary podstawy tego urządzenia to tylko 21,5 milimetra na 71 milimetrów. Zastanawiające jest, o co chodzi z tym nadzwyczajnym bezpieczeństwem, które zapewnia. Pewnie chodzi o to, że telefon ładowany jest pod kątem i podpinany do tradycyjnego wejścia, które utrzymuje go w jednej pozycji. Urządzenie nie przechyli się samo z siebie, ale może wywrócić się pod wpływem szturchnięcia. Pod względem designu to ładna i bardzo mała stacja do ładowania, którą można zabrać do damskiej torebki.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top