Nowa twarz Netflix w Polsce kontra silna konkurencja

netflix

Od momentu utworzenia polskiego odpowiednika witryny z filmami i serialami na abonament zwanej Netflix minął około rok. Był to czas pracy dla tłumaczy, którzy dodawali napisy do materiałów wideo lub pokusili się o pełnego lektora, lub dubbing. Plama na honorze serwisu została zmyta ostatnimi działaniami, ale to nie pomaga wybić się poza konkurencję. Portale takie jak Cda, Player oraz Ipla, okazują się popularniejsze. Dlaczego wolimy korzystać z nich, mimo iż biblioteka tytułów jest tam mniejsza?

Cda od piractwa po konta premium

nielegalne
źródło: http://foter.com/

Założony dawno temu najpopularniejszy polski serwis z treściami wideo był jednym ze źródeł pirackich filmów i seriali. Teraz stał się platformą, która walczy z piractwem na swój sposób. Dogadała się z producentami i wytwórniami, które zezwoliły (pewnie nie za darmo) na sprzedaż ich treści w formie czasowego VOD. Tym portalem jest CDA a oferta dla miłośników filmów i seriali nazywa się CDA Premium. Biblioteka CDA liczy sobie ponad 2,5 tysiąca filmów i seriali. Oznacza to, że jest na poziomie większym niż nasz tytułowy Netflix. Niemniej ta pozornie duża liczba nie oznacza, że 100% treści jest z najwyższej półki. W przypadku legalnych seriali to Netflix wygrywa batalie. Natomiast w przypadku filmów wiele z nich się pokrywa. Statystyka popularności wszystkich serwisów abonenckich udostępniających treści VOD i darmowe filmy i seriale stawia CDA na pierwszym miejscu.

Polsat konta TVN

Rywalizacja aplikacji Ipla z Player nie jest podgrzewana przez same stacje telewizyjne. Oba serwisy żyją swoim życiem i nie muszą rywalizować o odbiorców. Ipla należąca do Polsatu oprócz programów i seriali, które emitowane były na jej kanałach, posiada również dostęp do kilkudziesięciu stacji telewizyjnych na żywo. Player od TVN ma znacznie mniejsza ilość kanałów Live TV w swoim pakiecie. Oprócz wszystkich kanałów TVN, dostępny jest jeszcze kanał HGTV. Dwie oferty pakietowe mogą przeważać o tym, że Player wyprzedza serwis Polsatu w internetowym rankingu. Jego treści dla najmłodszych są dużo bogatsze, a fani sportu mają do dyspozycji pakiet sportowy, który pozwala oglądać mecze piłkarskie ligi hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej.

Szczerze o ofercie Netflix

netflix
źródło: http://foter.com/

Żeby nie przedłużać tego artykułu, napiszę o faktycznym stanie rzeczy tego „świeżaka”. Wszystkie wyżej wymienione serwisy działają w Polsce od kilku lat. Mają wyrobione renomy i dziesiątki tysięcy użytkowników. Netflix jest na szarym końcu w statystykach tylko, dlatego że późno zaczął. Prawda jest taka, że jego oferta filmów i seriali już teraz zjadła konkurencję na śniadanie. W tej cenie żaden serwis VOD nie ma z nim startu. Jedyne czego w nim nie uświadczymy to telewizji Live. Tylko czy nam fanom seriali i filmów potrzebna jest telewizja z reklamami?

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top