Warning: Wystąpił nieoczekiwany błąd. Coś może być nie tak z WordPress.org lub konfiguracją twojego serwera. Jeśli problem będzie się powtarzał, spróbuj znaleźć pomoc na forum pomocy technicznej. (WordPress nie mógł stworzyć bezpiecznego połączenia z WordPress.org. Skontaktuj się z administratorem swojego serwera.) in /home/pmprime/domains/pomyslnagadzet.pl/public_html/wp-admin/includes/plugin-install.php on line 177
Nokia z androidem i w wersji Phablet! – pomyslnagadzet.pl

Nokia z androidem i w wersji Phablet!

Fińska korporacja Nokia tworząc rodzinę smartfonów Lumia przyczyniła się do zwiększonej popularności systemu Windows mobile. Modele z tej grupy są naprawdę bardzo dobre i mogą konkurować ze smartfonami z androidem. Jednak jest pewien problem, który nawet Nokia potrafi ostrzec. Windows na urządzenia mobilne wciąż nie jest tak elastyczny i bogaty w aplikacje, które są wyznacznikiem popularności. Poprzedni system zaaplikowany w modelach fińskiego producenta, czyli symbian, wcale nie był taki zły. Dobrze wspominam jego wersję w Nokii N95 oraz w modelu 5580, które miałem okazję przez dłuższy czas używać. Jednak szybkość działania oraz możliwości tych systemów wciąż nie dorastały do pięt androidom. W najbliższych miesiącach będziemy światkami przełomowych decyzji firmy oraz produktów, które w końcu mają okazję stać się kultowe.

Nokia z androidem za niewielkie pieniądze

Faktem jest to, że Nokia z androidem w końcu pojawi się na rynku. Kiedy to się stanie, trudno powiedzieć. Jednak w najbliższych tygodniach zobaczymy ją na targach MWC 2014. Pierwszy pełnoprawny model z androidem nie będzie nadzwyczajny jeśli chodzi o moc. Na jego wyposażeniu będzie jedynie dwurdzeniowy procesor oraz 512 MB pamięci RAM. Tę niewielką jak na dzisiejsze czasy moc nadrabia duży 4-calowy wyświetlacz oraz świetnie wyglądająca obudowa. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jego cena to raptem nieco ponad 100 dolarów. Gdy model wyjdzie w Polsce będzie to mniej niż 400 złotych, czyli świetna cena, która bardzo szybko może zmaleć. Oznacza to, że mniej znani producenci działający głownie na najniższej półce smartfonów mają się czego obawiać. Tak sprawdzona i solidna marka na pewno postara się by Nokia X z androidem była solidna pod względem działania.

Tablet-telefon Nokia Lumia 1320 nadchodzi

Rok 2014, a przede wszystkim 2015, będą obfitowały w hybrydy tabletów z telefonami. Nokia dobrze rozpracowała rynek i już teraz wprowadza swój pierwszy Phablet. Model nosi nazwę Lumia 1320 i oparty jest na systemie Windows Phone 8. Trochę szkoda, że nie będzie to android, jednak wybaczam to producentowi ponieważ telefon ma spory potencjał. Po pierwsze niska cena nie przekraczająca 1500 złotych to coś, czego mogliśmy się spodziewać. Po drogich modelach Lumia 1020 i 1520, które kupowali jedynie biznesmeni czas na coś, co może kupić zwykły Kowalski. Sześciocalowy ekran zabezpieczony szkłem Gorilla Glass oraz zaprojektowany tak, by można było korzystać z niego w rękawiczkach, prezentuje się bardzo dobrze. Prędkość całego urządzenia oparta jest na dwurdzeniowym procesorze 1,7 oraz 1GB RAM.  Ciekawe jest to, że Lumia 1320 obsługuje Internet LTE, co za tę kwotę nie zdarza się często. Niezła darmowa nawigacja wbudowana w urządzenie będzie dobrą przynętą na klientów kierowców, którzy chcą mieć zarówno niezłego smartfona, jak i nawigację z dużym ekranem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top