Nikon D3100 – idealny aparat dla amatorów fotografii

Nie trzeba być znawcą fotografii by zauważyć, że najbardziej popularnymi aparatami ostatnich czasów stały się lustrzanki. Nic w tym dziwnego, bowiem pozwalają one na odrobinę więcej, niż klasyczne aparaty kompaktowe.

Nikon D3100
Nikon D3100 (http://www.nikonusa.com)

Dobre, amatorskie urządzenia można kupić już w granicach 1500-3000zł. Z lustrzanek dla amatorów godna uwagi jest na pewno lustrzanka NIKON D3100. Może nie należy ona do aparatów z najwyższej półki, jednakże doskonale spełnia oczekiwania ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią. Pozwala chwytać ulotne chwile z codziennego życia, w sposób niezwykle prosty i intuicyjny robić wspaniałe portrety, zdjęcia w ruchu, fotografować krajobrazy. Dużym plusem aparatu jest proste i przejrzyste menu, w którym nie sposób się zgubić i które pozwala na bezstresowe fotografowanie. Bardzo cenną i przydatną funkcją, w którą lustrzanka ta została wyposażona jest GUIDE – tryb podręcznika, umożliwiający robienie zdjęć doskonałej jakości, przy minimalnym wysiłku. Co ciekawe, GUIDE pomoże początkującym fotografom, którzy jeszcze nie do końca wiedzą, dlaczego nastawiamy przesłonkę, migawkę lub ISO. NIKON D3100 jest pierwszym amatorskim aparatem wyposażonym w 14-megapikselową matrycę i funkcję nagrywania wideo w rozdzielczości Full HD. Co ciekawe, NIKON D3100 wyposażony jest również w system automatycznego ustawiania ostrości, co bywa funkcją bardzo przydatną, zwłaszcza dla laików. Dużym plusem tego aparatu jest to, że jest lekki i poręczny.

One thought on “Nikon D3100 – idealny aparat dla amatorów fotografii

  1. Posiadam Nikona D3100 i muszę przyznać, że jak na moje potrzeby to jest naprawdę super!!! Daje więcej możliwości, niż zwykły aparat kompaktowy, a jednocześnie nie wymaga profesjonalnej wiedzy na temat fotografowania. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top