Nauka języka online na urządzeniach mobilnych

thumbnail

Uczenie się języka na własną rękę w domu nie zawsze skutkuje dobrymi wynikami. Zwykle problem tkwi w zagospodarowaniu czasu na naukę, skupieniu oraz chaotycznym przyswajaniu wiedzy z podręczników. To wcale nie oznacza, że musicie zapisać się do szkoły językowej i dojeżdżać kilka razy w tygodniu do fizycznego budynku. Na dobrą sprawę nie musicie wychodzić z domu lub nawet być we własnym mieszkaniu. Jedyne czego wam potrzeba by uczyć się języka jest komputer lub urządzenie mobilne z internetem.

Wymagania nauki online

Możliwość nauki przez internet dotyczy niemal wszystkich przedmiotów, które nas interesują. Powstały nawet zaoczne studia i studium, które opierają się o wykłady online, na których obecność sprawdzana jest wirtualnie. Jedyne czego potrzebujesz by uczyć się w ten sposób, to kamerka internetowa, przyzwoitej wielkości ekran i stałe połączenie internetowe. Najbardziej komfortowo jest uczyć się przy prędkości pobierania od 5 MB/s wzwyż. Taka prędkość zapewnia stały obraz w rozdzielczości 720p bez przycięć. Laptopy są więc najlepszym wyborem. Na drugim miejscu są tablety multimedialne, które nie mają problemu z różnymi aplikacjami i nie dostają zadyszki przy włączeniu przeglądarki internetowej. Smartfon, to rzecz ostateczna, chociaż phablety oferują ekrany o 5 i więcej calach, co już jest dosyć komfortowym rozwiązaniem.

Wybierz naukę języka obcego

Metoda nauki poprzez wykłady i ćwiczenia online najlepiej spisze się podczas kursów o ograniczonym czasie trwania. Najlepszym przykładem są języki obce, które wymagają nie tylko poznawania nowych słówek, ale również praktycznej nauki opartej na rozmowach. Mimo iż nauka języka obcego odbywa się na odległość mamy wgląd na wszystkich innych kursantów a wykładowca nie jest osobą nagrywaną lecz prowadzi zajęcia na żywo. Szczególnie popularne stały się kursy online języka Szwedzkiego oraz innych mniej popularnych języków europejskich . Wiąże się, to z małą ilością szkół oraz korepetytorów zwłaszcza w mniejszych miastach. Nie każdy ma czas jeździć kilkadziesiąt kilometrów po pracy by spędzić zaledwie 1-2 godziny na nauce języka. Dużo lepsze jest dostosowanie nauki pod czas wolny w ciągu dnia i spędzenie go w mieszkaniu. Oszczędzamy tym samym pieniądze na transport i możemy przeznaczyć je na najlepszej jakości kurs internetowy na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top