Najtańszy flagowiec Sony Xperia XZ Premium już w maju

thumbnail

Japońscy PR-owcy i inżynierowie Sony mogą być zadowoleni z ostatnich lat, które przyniosły im sporo sukcesów na rynku konsol do gier, telewizorów i smartfonów. Tłuste lata mogą już niedługo zmienić się w regularną wojnę z konkurencyjnymi koreańskimi i amerykańskimi firmami, które według zapowiedzi mają prześcignąć technologię Sony w każdym aspekcie. Projekt Scorpio od Microsoftu ma zmiażdżyć PlayStation 4 a niedawno wydany LG G6 i Samsung Galaxy S8 + serię smartfonów Xperia. W maju okaże się, czy Xperia XZ uratuje pierwszą część rynku elektroniki użytkowej.

Będzie taniej niż u konkurencji

xperia xz
źródło: http://foter.com/

 

Ostatnim flagowym smartfonem Sony była Xperia X Performance oraz Xperia XZ. Oba wydane w roku 2016, z czego młodszym urządzeniem jest Xperia XZ. Cena platynowej wersji tego smatfona nie przekracza 2300 złotych. Można rzec, że to wysoka półka cenowa, a nie biznes premium. Jeszcze taniej przedstawia się hit roku 2015 – Xperia Z6, który można kupić w internecie za 1,5 tysiąca. Zapowiedziany na maj flagowiec XZ Premium, będzie najtańszym, ale na pewno nie najsłabszym smartfonem za trzy tysiące PLN.

Pierwszy smartfon z ekranem 4K

Podczas recenzji smartfonów premium często słyszę epitety: wyśmienity, znakomity i bezbłędny. Tak określane są ekrany OLED i większość ekranów IPS o rozdzielczości 4K. Ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec pikseli na ekranie 1080p 5-6-calowego smartfona. Obraz jest ostry jak żyleta. Inną kwestią są kolory, które nie zawsze muszą być żywe. Tylko ekran OLED jest pewniakiem w odzwierciedlaniu barw. Drugim ekranem, któremu można zaufać jest najnowszy TRILUMINOS Display, który w Xperii XZ Premium otrzyma rozdzielczość 4K. Gdy kilka lat temu, flagowy LG G3 otrzymał ekran o rozdzielczości większej niż full HD, ludzie łapali się za głowę. Teraz otrzymamy ekran smartfona o rozdzielczości 55-calowych telewizorów, na których trudno zobaczyć pojedyncze piksele z kilku centymetrów. Wrażenia z jego oglądania przy włączonym HDR będą bliższe realnemu światu niż nigdy wcześniej.

Super slow motion w XZ Premium


Filmy kręcone w dużym spowolnieniu wymagają sprzętu, który zarejestruje przynajmniej 300 klatek na sekundę. Jednak dopiero w 960 klatkach, widać ultra płynne ruchu i wszystkie detale. Sprzęt do nagrywania takich filmów to często najnowsze lustrzanki lub kamery cyfrowe zaczynające się od 5 tysięcy złotych. Za nieco ponad 3 tysiące wasz smartfon nagra ujęcie w spowolnieniu robiące wrażenie na każdym znajomym. Aparat główny XZ Premium to Motion Eye 19 MP z matrycą Exmor RS przystosowaną do urządzeń mobilnych. Filmy w 4K nawet w słabym świetle będą wyglądać dobrze. Wygląda na to, że szykuje nam się nowy lider wśród smartfonów do robienia zdjęć i filmów.

Poczekali i dostali Snapdragon 835

Wydajność nadchodzącej Xperii, bez trudu dogoni lidera, czyli Galaxy S8+, ponieważ Sony poczekało i otrzymało najnowsze procesory firmy Qualcomm. Debiutujący w Samsungu Snapdragon 835 posiada 8 rdzeni o taktowaniu 2.2 Ghz. Grafika Adreno 540 wspiera DirectX 12 i osiąga najwyższą wydajność we wszystkich benchmarkach. Żadna gra nie będzie stanowiła dla niego problemu. Poza tym modele Xperia, bodajże od modelu Z2 posiadają całkowite wsparcie dla konsoli PlayStation 4 i funkcje Remote Play. Dobry procesor pozwala grać jeszcze płynniej w 60 klatkach, które mimo wszystko są przekazywane przez konsole drogą radiową.

Sony nie poszło drogą konkurencji, dając wyświetlacz wypełniający ponad 80% przedniego panelu. Postawiło na wysoką jakość, estetykę, najlepszy w swojej klasie ekran 4K dla urządzeń mobilnych i poczekało na nowe procesory Qualcomm. Najlepsze jest to, że ich smartfon będzie jeszcze tańszy, niż genialny LG G6.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top