Najszybsza kawa bez fusów i drogiego ekspresu

thumbnail

filiżanki

Dyskusja na temat tego jaka jest najsmaczniejsza kawa nie ma sensu. Fani sztuki baristów oraz ekspresów wraz ze wszystkimi gadżetami nie dadzą się przekonać. Ciemna strona mocy, czyli wszystkie rodzaje czarnego trunku inne niż świeżo mielone i palone ziarna zyskują w oczach ludzi mających niewiele czasu o poranku. Sam jestem ich fanem ponieważ stawiam na prostotę i cenie przyzwoity smak. Wygląda na to, ze ekspresy używające do tego celu kapsułek są na szczycie wśród metod innych klasyczne.

Niższa cena kusi na starcie

ekspres do kawy

Nie ukrywajmy, że gadżeciarze zwykle wydają pieniądze na więcej tańszych przedmiotów niż jeden bardzo drogi. Ekspres kapsułkowy jest znacznie tańszy od klasycznego, dlatego wpisuje się w definicję zbieraczy i kolekcjonerów gadżetów. Jego kształt przypomina kaczkę lub pingwina lepionego z plasteliny mającego głowę skierowaną w dół. Jako niewielkie urządzenie nie zajmie wam miejsca w kuchni i w razie potrzeby można go schować do szafki przenosząc jedną ręką. Ten rodzaj ekspresu posiada tylko jedną funkcję. Ma robić dobrą kawę przy użyciu magicznych kapsułek. Podgrzewa wodę a w bardziej zaawansowanej wersji potrafi spienić mleko.

Dziesiątki kapsułek, sprawdź je wszystkie

kawa
źródło: http://www.facetikuchnia.com.pl/

Jeżeli nie pijecie więcej niż jednej kawy dziennie kapsułki mogą być jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań łączących wyśmienity smak oraz cenę. Obecnie zestawy kaw dolce gusto kapsułki są dotępne w kwocie około 50 złotych zawierają trzy zestawy po 16 kapsułek. Sumując mamy aż 48 pojedynczych kaw, które starczą na niemalże półtora miesiąca. Tak jak pisałem ile kaw tyle różnych wkładów do naszego nietypowego ekspresu. Im droższe kapsułki tym lepsza jakość trunku. Gatunek kawy jaki zostaje użyty do każdej z nich to Arabica, czyli droższa od Robusty mieszanka zmielonych ziaren. Technologia z jaką aromat oraz świeżo zmielone ziarna utrzymane są w kapsułkach nie jest tajemnicą. Można poczytać o niej na stronie producenta. Jeszcze jedną dużą zaletą jest bardzo duży wybór smaku oferowanego w tych małych pojemniczkach. Oprócz standardowych Espresso, Latte czy Macchiato mamy również posmaki wanilii, czekolady czy karmelu. Może i jest to wersja dla leniwych. Ale przynajmniej utrzymana na wysokiej jakości składnikach.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top