Najdziwniejsze sposoby naprawy uszkodzonego smartfona

thumbnail

Telefony komórkowe uchodziły za pancerne urządzenia nie do zdarcia. Stare modele firmy Nokia były niezawodne w czasie użytkowania. Uszkodzenie fizyczne lub techniczne wiązało się z niezbyt kosztowną naprawą. Smartfony są dużo bardziej skomplikowane a uszkodzenie wyświetlacza czy jakiegoś podzespołu bazowego sporo kosztuje. Czasem lepiej kupić nowe urządzenie niż płacić za serwis. Są jednak sposoby na naprawę pozornie uszkodzonego smartfona. Jeżeli problem dotyczy responsywności ekranu lub działania systemu, możecie spróbować naprawić go sami.

Niezawodny impakt

Uderzanie telefonem o stół to jeden z najstarszych i najdziwniejszych sposobów naprawy urządzenia w przypadku zawieszenia się. Uderzenie musi być pewne, ale też delikatne. Nie chcemy, by wyświetlacz uległ uszkodzeniu. W przypadku problemów z ekranem dotykowym lub systemem, radzi się, by uderzać w górny kant smartfona, tuż nad przyciskiem włącznika znajdujących się w modelach Galaxy od Samsunga. Co to właściwie ma dać? Dobrze wiemy, że uderzanie nie jest formą naprawy a swojego rodzaju przesuwania mechanicznego w stykach i elementach ruchomych, które mogły zostać, z jakiegoś powodu naruszone. Ogromna ilość użytkowników flagowych smartfonów potwierdza, że uderzenie w wyżej opisaną część obudowy naprawia problem z dotykiem w ich ekranach lub wariującego ekranu.

Twardy reset na wiele sposobów

Tablet posiada specjalny przycisk, który umożliwia reset urządzenia ratujący skórę przy całkowitym zawieszeniu się sprzętu. Ten niewielki przycisk ukryty jest w bocznym panelu obudowy i należy wcisnąć go za pomocą wykałaczki lub innego niewielkiego przedmiotu o milimetrowej średnicy. Smartfony zostały go pozbawione, a twardy reset przypada na kombinację przycisków. W jednym modelu są to włączone i przytrzymane jednocześnie przyciski włącznika, dźwięku i multimediów. Jednak nie zawsze ten sposób działa. Gdy smartfon zwariuje na tyle, by uniemożliwić twardy reset, należy wypróbować drugą metodę, która w moim przypadku (posiadacz Samsunga Galaxy 3 i 4) zadziałała bez problemu.

Ta metoda wymaga kolejno:

wyłączenia smartfona
wyjęcia baterii i wszystkich kart rozszerzeń, łącznie z kartą SIM
przytrzymania przycisku ON przez 1 minutę
odczekania 5-10 minut przy rozłożonym telefonie (wyjęta bateria i karty)
włożenie baterii i karty SIM oraz włączenie telefonu po upływie 10 minut

Gotowe! Wasz smartfon powinien odżyć. Jeżeli tak się nie stało, dajcie mu więcej czasu i powtórzcie cały proces od nowa nawet kilka razy. Ta metoda ma swój film w sieci, który tłumaczy krok po kroku jak ją wykonać z wizualizacją. Komentarze pod filmem przekonują, że działa.

Zaznaczam, że każdy ze sposobów może być całkowicie nieskuteczny. Pierwszy, który opisałem, wykonujecie na własne ryzyko. Szanujcie swoją gwarancję na urządzenia elektroniczne i zawsze korzystajcie z serwisu. Jednak po upływie gwarancji, warto pokombinować samemu, by nie wpędzić się w niekończące się wymiany elementów, naprawy i robociznę, którą pobiera serwis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top