Na ferie ze smartfonem. W czym pomoże ci telefon na urlopie?

thumbnail

Bez smartfona praktycznie nie ruszamy się z domu. To nie tylko nasze urządzenie do kontaktów międzyludzkich, ale również źródło informacji i zapasowy portfel. Podczas kilkudniowych wyjazdów smartfon może przysłużyć się zagospodarowaniu wolnego czasu oraz załatwić problemy z opłaceniem hotelu. Dlaczego posiadanie smartfona na urlopie zimowym jest tak istotne?

Smartfon jako nadajnik dla pieszego turysty

Turystyka górska bywa niebezpieczna dla amatorów, którzy dopiero poznają trasy. Pogoda w górach może zmienić się w ciągu kilkunastu minut. W razie zgubienia się w lesie lub urazu należy dzwonić pod numer Górskiego Pogotowia Ratunkowego. Jeżeli z jakiegoś powodu nie uda nam się zadzwonić, to nasz działający smartfon może posłużyć za lokalizator dla szukających nas służb ratunkowych.

Nie ukrywam, że typowe smartfony będą miały ciężkie życie podczas górskich wędrówek oraz jazdy na stoku. Podczas jazdy na desce lub nartach z telefonem w kieszeni istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia ekranu. Wystarczy upadek na stronę, w której znajduje się telefon i mamy po ekranie. Smartfony z linii survival i „super wytrzymałych” będą dużo lepszym wyborem od naszego eleganckiego flagowca. Pragnę podkreślić, że coraz więcej smartfonów z tych kategorii przestaje wyglądać jak cegła. Dobrym przykładem jest nowy Xcover 3 koreańskiej firmy. Testowany ostatnio przez jednego z większych polskich YouTuberów zrobiła na mnie duże wrażenie i zastanawiam się nad jego zakupem.

Szybkie przelewy i dodatkowe ubezpieczenie

Zbliżeniowe płacenie komórką nie przyjęło się tak dobrze, jak płacenie zbliżeniowe kartą. Jest inna funkcja, która przydaje się podczas wyjazdów. Chodzi o szybkie przelewy komórką. Coraz więcej banków ma swoje aplikacje mobilne, które w bezpieczny sposób umożliwiają przelew środków na dowolne konto. W jakiej sytuacji będziemy potrzebować szybkiego przelewu z urządzenia mobilnego?

  1. Niedopatrzenie – zapomnieliśmy opłacić jakiejś usługi, wziąć ze sobą wystarczająco dużo gotówki lub dopiero przypomnieliśmy sobie, że musimy zapłacić za bilet lub hotel.

  2. Sytuacje losowe – stwierdziliśmy, że nie ma sensu rezerwować pokoju w hotelu, bo na pewno znajdzie się miejsce. Okazuje się, że większość jest zajętych a niektóre z nich przyjmują tylko opłaty wstępne na konto przed zameldowaniem. Wtedy przelew komórką może uratować nam urlop.

  3. Decydujemy się na sport – chcemy pojeździć na nartach lub desce. Żeby zabezpieczyć się przed urazem i L4 warto wykupić ubezpieczenie sportowe dla podróży zagranicznych lub krajowych. Formularz wypełnimy telefonicznie lub przez internet. Chcemy jak najszybciej zrealizować wpłatę, by móc wyruszyć na stok i nie marnować naszego wolnego czasu.

Aktualne mapy zaoszczędzą wasz czas

kobieta turystka przygląda się smartfonowi
źródło: http://foter.com/f/photo/10932889705/0de019fe5f/

Nie twierdzę, że zwiedzanie po omacku nie jest przyjemne. Odkrywanie miejsc i atrakcji przez przypadek i na własną rękę daje mnóstwo frajdy. Jednak aktualne mapy Google lub innej aplikacji pozwalają sprawniej poruszać się po dużych miastach oraz znajdować punkty gastronomiczne wraz z ich oceną. Dla mnie to istotne, gdy jadę daleko od domu i chcę zdrowo i smacznie zjeść. Nawet Zakopane i inne miasta górskie słynące z turystyki mają mnóstwo słabych restauracji. Warto zaopatrzyć się w taką aplikację, jeżeli nie chcecie zapłacić za obiad w restauracji więcej niż za cały pobyt w hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top