Monitoring wizyjny domu

monitoring wizyjny

Obecność kamer na ulicach i we wnętrzach nikogo dziś już nie dziwi. To monitoring wizyjny. Zalety tego systemu sprawiły, że coraz częściej wykorzystujemy go w naszych domach. Inteligentny dom to termin na określenie budynku, który sam się diagnozuje i bezustannie obserwuje. Wie kiedy zostaje otwarte okno i kiedy pojawia się intruz.

Monitoring wizyjny – skuteczny strażnik Twojego bezpieczeństwa: Monitoring wizyjny wykorzystuje kamery wysokiej rozdzielczości HD, obserwujące kontrolowany obszar, rejestrujące i przekazujące na żywo obraz pracownikom ochrony. Firma PAKTINO oferuje profesjonalne projekty oraz instalacje systemów monitoringu wizyjnego. Ceny są konkurencyjne, a monitoring wizyjny to najlepszy sposób na bezpieczeństwo.

monitoring wizyjny

Jak działa monitoring?

Monitoring wizyjny to system, którego podstawą są kamery HD. System pozwala na aktywne kontrolowanie danego obszaru, śledzenie i liczenie obiektów oraz rejestrowanie w czasie rzeczywistym. Jak wynika z praktyki, to najbardziej prewencyjny system i najskuteczniej zabezpieczający budynki przed włamaniem, kradzieżami i aktami wandalizmu.

Zakres zastosowania monitoringu wizyjnego: Monitoring wizyjny pozwala na pełną obserwację obiektu w wysokiej rozdzielczości HD i na żywo. Wysokiej jakości obraz przekazywany jest do centrali, w której pracownik prowadzi na bieżąco obserwacje i w razie konieczności podejmuje decyzje o interwencji. Współczesne technologie pozwalają na monitorowanie każdego obszaru z dowolnego miejsca.

Korzyści obserwacji otoczenia domu

Technologia monitoringu wizyjnego dysponuje kamerami o bardzo szerokiej charakterystyce. Pozwala to na obserwację dowolnego obszaru. Zaletą systemu jest to, że można obserwować wnętrza domu i jego otoczenie. Nie umknie więc uwadze intruz, który już wtargnie na ogrodzony teren, ale i ktoś przebywający w sąsiedztwie i zachowujący się podejrzanie.

Podstawowy, najprostszy system alarmowy jedynie powiadomi nas o włamaniu lub obecności intruza w zasięgu pracy detektora. O wiele więcej informacji uzyskamy z technologii monitoringu wizyjnego. W tym przypadku możemy nawet zidentyfikować intruza, uzyska informacje o szczegółach zaistniałego zdarzenia oraz zdobyć trwałe dowody.

Nagrywanie obrazu i transmisja przez internet

Kamery z technologią IP przekazują przez sieć internetową obraz dowolnej osobie uprawnionej. Technologia praktycznie pozwala na obserwację i rejestrowanie niemalże dowolnego obszaru z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy do tego kamera IP, dostęp do Internetu, komputer stacjonarny, przenośny lub urządzenie typu tablet lub smartfon.

Możliwości monitoringu w technologii IP: Współczesne kamery IP wykorzystują bezprzewodową technologię WI-FI. Można je więc umieścić w dowolnym miejscu, będącym w zasięgu sieci. Kamery są multimedialne, pozwalają prowadzić videorozmowy, a także dysponują ważną funkcją detekcji. W momencie ujawnienia ruchu mogą włączyć nagrywanie, a także wysłać powiadomienie SMS.

Ile kosztuje monitoring do domu?

Amatorskie rozwiązania to niebezpieczeństwo tkwiące w wyborze sprzętu i wykonawstwie. Podobnie jest z wykonaniem przez niesprawdzoną firmę. Jedynie powierzenie wykonania doświadczonym fachowcom daje gwarancję niezawodności instalacji. Firma PAKTINO oferuje konkurencyjne ceny, fachowe wykonawstwo, gwarancje i serwis.

monitoring paktino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top