Lokalizatory GPS, byś nie zgubił się w górach

gps turystyczny
pinterest

Urządzenia z GPS stają się nowym standardem w turystyce górskiej oraz w ogóle w tak zwanym Urban Exploration. Wyruszając w miejsca niebezpieczne lub w pewnym stopniu ryzykowne urządzenie lokalizujące może uratować nam życie. W GPS nie chodzi tylko o pokazywanie kierunku powrotnego, czy na przykład informowanie o odległości od konkretnych ważnych punktów na mapie. Lokalizator przede wszystkim jest urządzeniem wysyłającym sygnał, który może zostać odebrany przez służby ratownicze, czy policję.

GPS za grosze, czy warto ryzykować?

Wszystko prędzej czy później ma swój tani odpowiednik. Najczęściej produkowany w krajach azjatyckich za marne grosze. Wtedy jakość takiego urządzenia plus jego ewentualne działanie budzą zastrzeżenia. Lokalizatory w cenie do 150 złotych mogą budzić pewną obawę. Dlaczego zapytacie? Chodzi o cenę markowych GPS, które zaczynają się od 300 złotych. W przypadku tak mało popularnych urządzeń kupowanych praktycznie jeden raz na wiele sezonów trudno nie zgodzić się, że cena powinna być nieco wyższa. A sam sprzęt musi mieć naprawdę wysoką jakość by nie zawieść w trudnym terenie. W mini lokalizatorach boli przede wszystkim słabej jakości wyświetlacz. Mimo wielu opcji są one mało czytelne i często mijają się z prawdą.

Wróć tam skąd przyszedłeś z Bushnell Back Track

GPS Bushnell
pinterest

Znacznie droższym, ale za to niezawodnym sprzętem dla każdego fana pieszych wycieczek będzie Bushnell. To mały lokalizator GPS z systemem „powrotu”. W momencie naciśnięcia guzika urządzenie zapisuje dane geograficzne i z każdego miejsca na świecie jest w stanie pokierować nas właśnie do tego zapisanego punktu. Wyświetlacz jest znacznie lepszy a sam sprzęt może działać wiele godzin. Elektroniczny kompas wyświetlający się cyfrowo to ciekawy gadżet, który mają tylko najlepsze lokalizatory.

Marka Bushnell ma w swojej ofercie także bardziej zaawansowany lokalizator. W pełni odporny na padający deszcz czy parę wodną jest prawdziwym „must have” dla fanów survivalu. Jego funkcje to między innymi liczenie kroków, prędkość poruszania, czas, kalendarz oraz funkcję urządzenia opisywanego wyżej. Jest to ulepszona i bardziej rozwinięta wersja Back Track G2. Najlepszy do użytku profesjonalnego i przez wszystkich turystów wyruszających na dalekie wyprawy w nieznane.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top