Krok do lepszych zdjęć

kurs fotografii w warszawie pozwoli zrobić kolejny krok ku lepszym zdjęciom

Producenci sprzętu fotograficznego kuszą coraz lepszymi parametrami swoich produktów. Niektórzy zapewniają, że aparat sam wybierze najlepsze ze zdjęć, jakie wykonaliśmy. Ale to nie ilość pikseli, moduły GPS czy funkcja wykrywania uśmiechu wpływa na jakość zdjęcia. O tym aspekcie decydujemy sami. Jeżeli zależy nam by nasze zdjęcia były ciekawsze i lepsze technicznie, warto skorzystać z porad fachowców.

O tym czy zdjęcie jest interesujące decyduje wiele czynników, wśród których szybkość autofocusa czy rozdzielczość matrycy aparatu ma znaczenie drugo- a nawet trzeciorzędne. Fotografie powstają w głowie a aparat jest tylko narzędziem do realizacji naszego zamierzonego celu. Fotki z podróży, portrety naszych bliskich, krajobraz, który urzekł nas swoim pięknem – to tematy, które uchwycimy najczęściej. Czasami jednak okazuje się, że spośród tysiąca zdjęć tylko kilka zwraca czyjąś uwagę. O co więc chodzi? W czym tkwi szczegół by nasze fotografie były lepsze, budziły zainteresowanie i podziw wśród oglądających?

kurs fotografii w warszawie jest prowadzony również w terenie

Temat fotografii to jeden z czynników, które przykują uwagę odbiorcy. Ważne jest także oświetlenie. Czasami pozornie błahy obiekt, obok którego przechodzimy codziennie nie zwracając na niego uwagi, przy odpowiednim oświetleniu nabierze innego charakteru. Aby zdjęcie wyróżniało się czymś spośród tysięcy innych fotografii o podobnym temacie, warto także zadbać o to aby było ono wykonane z innej perspektywy, skomponowane w ciekawszy sposób. Setki książek, fachowa prasa, porady w Internecie – od przybytku wiedzy głowa nie boli. Jednak warto usystematyzować myślenie o fotografii i w praktyce, pod okiem profesjonalisty poznać jej tajniki, takie jak kompozycja, trójpodział, decydujący moment, światłocień, różnica między JPG a RAW. Jeżeli nie masz czasu i chęci zapisywać się do szkoły fotograficznej, warto wybrać się na warsztaty fotograficzne. To zdecydowanie szybszy, tańszy a przede wszystkim bardziej efektywny sposób nauki fotografowania.To właśnie Akademia Nikona prowadzi kurs fotografii w Warszawie i  zaprasza wszystkich, którzy chcą aby wykonać jeden mały krok do lepszych zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top