Jakie powinno być niezbędne wyposażenie magazynów?

thumbnail

Zarządzasz magazynem? Poszukujesz rozwiązań, które ułatwią Ci organizację przestrzeni w tym miejscu? Poznaj najważniejsze wyposażenie magazynów. Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które nie tylko znacznie ułatwią poruszanie się po tej przestrzeni, ale także będą spełniać funkcję ochronną. W tym artykule opiszemy odbojnice, które doskonale sprawdzają się jako słupki odgradzające.

Odbojnice – co to takiego?

Rolą odbojnic jest ochrona ścian przed uszkodzeniami. Pamiętajmy, że każdy magazyn to miejsce, w którym panuje wzmożony ruch. Ciągle przemieszczają się nie tylko ludzie, ale i pojazdy. Czy to wózki widłowe czy też auta dostawcze przewożące towar – dzieje się na pewno sporo. A że magazyny z reguły nie są specjalnie przyjaznym miejscem do manewrowania, to bardzo łatwo o uszkodzenie ścian. Nawet przypadkowe. Gdy w grę wchodzi szybkie pakowanie lub transport towaru, nikt przecież nie będzie przejmować się ścianami, prawda?

Montaż odbojnic w przestrzeni magazynowej z reguły rozwiązuje ten problem. Warto jednak pamiętać o tym, że te elementy występują w kilku różnych formach:

  • Odbojnice słupowe,
  • Odbojnice wózkowe,
  • Odbojnice liniowe,
  • Odbojnice wiszące,
  • Odbojnice na dany element (latarnię, hydrant).

Czym od siebie się różnią?

Sprawdźmy!

Odbojnice słupowe – budowa i zastosowanie

Jak sama nazwa sugeruje, są to elementy w formie słupka. Idealnie sprawdzą się przy zabezpieczaniu ciągów komunikacyjnych w magazynach czy też parkingach. W zależności od modelu, można je wkopywać w ziemię lub przykręcać do gruntu w danym miejscu. Same odbojnice różnią się też wysokością – mogą mieć od 300 do 1200 milimetrów. W zależności od potrzeb, mogą mieć też różną średnicę – od 48 do 297 mm

Odbojnice wózkowe

To kolejna propozycja, która idealnie sprawdzi się zarówno w przestrzeniach magazynowych. Odbojnice wózkowe sprawdzą się jednak nie tylko jako wyposażenie magazynów, ale również element do instalacji na różnego rodzaju parkingach. Montowane są na wysokości kół lub rantów drzwi różnego rodzaju maszyn. Dzięki temu, perfekcyjnie chronią ściany w danym miejscu przed ewentualnymi uszkodzeniami.

odbojniki przemysłowe

Odbojnica U4. Fot. 4p4.pl

Odbojnice liniowe – co to takiego?

To niewielkie elementy o łukowym kształcie, montowane w podłodze. Znajdują się na wysokości kół pojazdów. Dzięki temu, działają jak ograniczniki, które zapobiegają wjechaniu pojazdu w ścianę.

Odbojnice wiszące

To typ odbojnika, który ogranicza wysokość wjazdu. Może być montowany zarówno przy wjeździe na magazyn, jak również do różnego rodzaju garaży. W standardzie, takie odbojnice mają specjalne uchwyty, które umożliwiają doczepienie stalowych łańcuchów (te później służą jako element mocujący odbojnicę do sufitu.

W jaki sposób te elementy ułatwiają poruszanie się po magazynie?

Te elementy działąją trochę jak pachołki lub słupki odgradzające. Odbojnice są ogranicznikami, które zatrzymają przemieszczający się pojazd, chroniąc tym samym ścianę lub konkretny obszar. Mogą być również stosowane do wytyczania ciągów komunikacyjnych, ułatwiając tym samym nawigację po danej przestrzeni.

Odbojnice malowane są na jaskrawe kolory oraz oklejone taśmą odblaskową. Dzięki temu, będą doskonale widoczne nawet przy kiepskim oświetleniu, które nieraz panuje w przestrzeniach magazynowych.

Czy warto zamontować odbojnice?

Wyposażenie magazynów w odbojnice to niewielki koszt, a jednocześnie pozwala zredukować wydatki na utrzymanie samej przestrzeni magazynowej. Nie ma konieczności regularnego odświeżania ścian w magazynie – co przecież może wystąpić, gdy ściany są narażone na kontakt z różnymi pojazdami. W zależności od rodzaju, jedna odbojnica to koszt kilkuset złotych.

Jednorazowy montaż wystarcza na długi czas – to elementy, które będą idealnie spełniać swoją funkcję nawet po wielu latach. A odświeżanie ścian uszkodzonych przez przejeżdżające pojazdy to nie tylko koszt farby czy robocizny. Pamiętajmy, że w czasie takiego remontu dana część magazynu często musi być wyłączona z użytku. To rodzi niepotrzebne straty, czego można łatwo uniknąć, montując właśnie takie słupki odgradzające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top