Jak wypadła próba stworzenia modułowego flagowego smartfona?

thumbnail

Dlaczego producenci smartfonów boją się wprowadzać zmiany technologiczne i koncepcje swoich urządzeń? Przykładem firmy, która od lat stoi na końcu tej branży, jeśli chodzi o technologię a mimo to sprzedaje się świetnie, jest „jabłuszko”. Strach przed słabą sprzedażą i ponoszeniem strat sprawia, że od kilku lat widzimy bardzo podobny trend w wydawaniu flagowych modeli smartfonów. Ich specyfikacja niewiele się od siebie różni. Próbą zaskoczenia konsumentów z górnej półki miał być nowy LG G5  i jego interesujące moduły.

Czarno na białym w kwestii specyfikacji

Flagowy znaczy najbardziej reprezentatywny. Za taki uważany jest LG G5 i jego specyfikacja techniczna. Wysoka pozycja w benchmarku to obowiązek smartfona w tej cenie. Wydajność potrzebna jest do szybkiego obsługiwania aplikacji, przeglądania sieci, a także gier mobilnych, które są coraz bardziej wymagające technologicznie. Za kilka lat do grania w wirtualnej rzeczywistości (VR) nie trzeba będzie mocarnych kart graficznych i podłączania gogli do komputerów. Każdy telefon z górnej półki da sobie z nimi radę. Mocarny procesor Snapdragon 820 o taktowaniu 2,15 GHz i 1,6 GHz wraz z grafiką Adreno 530 pozwala na długie granie (dopóki bateria pozwoli) bez przegrzania i spadków klatek nawet w najnowszych grach mobilnych. Bardzo duża ilość pamięci RAM w ilości 4GB starczy na długi czas. Najlepszym testem dla LG G5 są opinie użytkowników biznesowych. Oni nie myślą o oszczędzaniu pamięci i mocy procesora. Włączona aplikacja biurowa, kilka zakładem w przeglądarce i większość trybów pracy smartfona nie są dla niego problemem.

Ten obiektyw i wyświetlacz

Grzechem głównym ludzi takich jak ja jest patrzenie na jakość wyświetlacza zamiast estetykę wykonania obudowy czy moc samego urządzenia. Jednak w tej cenie możemy ominąć obawy o wykonanie i skupić się na najmocniejszych stronach smartfona LG. Dla mnie jest to wyświetlacz o potężnej rozdzielczości 2560 x 1440. Dodam, że jest to wyświetlacz IPS, czyli o dużych kątach widzenia i fenomenalnym odwzorowaniu kolorów. Nawet mój monitor nie ma takiej rozdzielczości ekranu. Niektórzy mogą powiedzieć, że to bez sensu. Inni powiedzą, że człowiek nie dojrzy różnicy między Full HD a tą rozdzielczością. Poza tym warto wiedzieć, że wyświetlacz LG G5 korzysta z technologii kropki kwantowej. Oznacza to, że nie mamy do czynienia z ekranem AMOLED. Według ekspertów koreańskiej firmy, kropka kwantowa jest technologią, która może być nawet lepsza niż diody organiczne.

Aparat oprócz nagrywania w wysokiej rozdzielczości 4K posiada bardzo szeroki obiektyw (135 stopni). Szczególnie cenie w nim obiektyw o jasności f/2.0, ponieważ dzięki niemu wykonamy szczegółowe zdjęcia nawet bez flasha w ciemniejszym pomieszczeniu.

Co z tymi modułami?

Głównym argumentem przemawiającym za tym smarfonem jest jego specyfikacja techniczna, świetne wykonanie, genialny wyświetlacz i aparat nagrywający filmy w 4K. Dlaczego nie wymieniłem tutaj modułów? Według wielu ekspertów i recenzentów to niepotrzebny gadżet. Moim zdaniem to odważny krok, który jest bardzo dobry i powinien być rozwijany. Jeżeli stać cię na LG G5 to stać cię na moduły. To jaki z nich wybierzesz to tylko twoja sprawa. Jeżeli często używasz aparatu, polecam moduł do robienia zdjęć. Melomani powinni wybrać moduł HiFi Plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top