Internet mobilny dla gracza oraz fana filmów i seriali

internet mobilny
internet mobilny
źródło: https://pixabay.com/pl/ipad-tabletka-technologia-dotyka%C4%87-820272/

Obecnie z dostępem do internetu jest podobnie jak z telefonami stacjonarnymi 15 lat temu. Każdy chce go mieć ponieważ uważany jest za standard niezbędny do komunikacji i rozrywki. Nie znam dokładnych wyników dotyczących sieci w Polsce, ale wiem, że ponad połowa Polaków ma do niego dostęp i regularnie z niego korzysta. Nie ukrywajmy, że większość zastosowań szerokopasmowego internetu dotyczy rozrywki i multimediów. A co z siecią mobilną? Czy nadaje się do zastosowań takich jak gry online oraz oglądanie filmów i seriali?

Niski ping i zero limitów pobierania danych

FPS
źródło: https://www.pinterest.com/pin/372321094167083477/

Jeżeli choć raz graliście w FPSy przez internet wiecie jak ważna jest płynna rozgrywka na stałej ilości klatek na sekundę. Od tej płynności zależy komfort gry i wasze szanse na dobry wynik. Żeby osiągnąć te dwie rzeczy należy posiadać umiarkowany ping. Najprościej zdefiniować „ping” jako czas w jakim twój pakiet internetowy dociera do serwera. Im szybciej tym lepiej. Najlepsze wartości nie przekraczają 15-20 ms. Zdarzają się także łącza idealne mające po 5 ms, ale nie szukałbym ich na siłę. Ważne by ping nie przekraczał 100 ms, które określane są przez graczy jako komfortowa gra bez lagów. No i oczywiście najważniejsze jest zniesienie ograniczenia pobierania danych. Internet 3g posiada zwykle ograniczenie do kilkuset megabajtów lub kilku gigabajtów danych. W momencie gdy przekroczymy ten pułap możemy zapomnieć o komfortowej rozgrywce. Niestety w wielu wypadkach także ping jest nie do zaakceptowania. Jedyny internet mobilny jaki nadawałby się do gier, to LTE w dużych miastach.

Oglądamy seriale i filmy w sieci (legalnie)

kinomaniak
źródło: https://www.pinterest.com/pin/201887995771108361/

Podczas oglądania dwugodzinnego filmu w jakości HD możemy pobrać do 2GB danych w naszym pakiecie internetowym. Mając przykładowo limit 20GB na miesiąc obejrzymy co najwyżej 10 takich filmów w ciągu 30 dni. A to przecież nie wszystko co robimy w internecie. Jedyną słuszną opcją wydaje się pakiet bez limitów bądź o jak największym pułapie danych do ściągnięcia. W przypadku internetu 4G te granice są coraz większe. Znalazłem ostatnio ofertę dającą nawet 100GB w ciągu jednego miesiąca. Taka ilość sprawdzi się nawet przy umiarkowanej grze online. Prędkość jaką potrzebujemy by oglądać filmy w HD powinna oscylować wokół 3 Mbps. Dla FULLHD jest to nawet 6-7 Mbps. I nie mówię tutaj o komfortowym ładowaniu filmu z nadwyżką a minimalnej ilości.

Wszyscy dobrze znamy siłę internetu mobilnego. Wiemy, że niektórzy nie mają innego wyjścia jak korzystać z usług mobilnych sieci 3G lub nowocześniejszego LTE. Ostatecznie nawet nałożone na nas z góry limity można przeskoczyć wybierając ofertę, która zaspokoi nasze potrzeby. Mieszkając na obrzeżach miast lub w centrum sieć 4G zaoferuje stabilny niski ping także gry online będą działały całkiem sprawnie.Oferta 3G Orange.pl

 Więcej informacji znajdziecie o ofercie 3G na stronie Orange.pl

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top