IFA kolejne targi elektroniki przyszłości

thumbnail
targi elektroniki
źródło: https://www.pinterest.com

Jeżeli Twoim celem jest pokazanie produktu elektronicznemu całemu światu, to targi IFA są miejscem, na którym musi znaleźć się Twoje stanowisko. Berlin jako Europejska stolica imprez globalnych w ostatnich latach ma szczęście promować naprawdę rewolucyjny sprzęt. Tegoroczne targi IFA nie różnią się tematyką pod poprzednich. Smartfony, urządzenia mobilne i drony są w ścisłej czołówce pokazów.

Królują urządzenia mobilne

targi ifa
źródło: https://www.pinterest.com

Potężna ilość urządzeń mobilnych jaka każdego roku dostępna jest dla zwiedzających na IFA pokazuje, że popyt nie maleje. Kupujemy smartfony częściej niż wszelkie inne urządzenia elektroniczne. Te z najwyższej półki również mają swoich nabywców. Sony Xperia Z5 zapowiada się na niezły produkt chociaż rozczarował ekran nie będący w FULLHD. Co się stało? Możliwe, że producenci zmieniają praktyki i zamiast dawać duże rozdzielczości ekranów (których i tak nie wydać) idą w stronę lepszej jakości, funkcjonalności i mocy samych urządzeń. Bardzo podoba mi się krok jaki wykonał Asus tworząc świetnego smarfona do robienia zdjęć. W końcu będziemy mogli przetestować go w Europie. Dosyć dużym wydarzeniem w kontekście smartwatchy jest pojawienie się Gear S2 produkowanego przez firmę Samsung. Pozazdrościli Motoroli okrągłego wyświetlacza i teraz sami dopracowali tą technologie by stworzyć smartwatch, który wygląda jak zwykły zegarek. James Bond byłby zachwycony.

Laptop z wodnym chłodzeniem

komputer
źródło: http://www.extremetech.com

Wiatraku w obudowach komputerów, kart graficznych oraz procesorów nie prędko znikną na rzecz chłodzenia cieczą. Asus zrobił krok w stronę tego rodzaju technologi i zaprezentował podczas targów IFA prawdziwe monstrum oparte o rozwiązanie wodne. Laptop Asusa posiada zaawansowaną gamingową specyfikację techniczną z nowym GTX 990M na pokładzie. To karta, która dopiero będzie miała swoje pięć minut benchmarkach. Wodne chłodzenie w tym komputerze wygląda następująco. Dolny panel posiada otwór, który wymaga podłączenia do stacji chłodzącej. Ta jest całkowicie oddzielnym urządzeniem o futurystycznym kształcie głośnika wieży. To urządzenie wypełnione wodą przejmuje nadmiar ciepła i obniża temperaturę. Dlaczego Asus promuje tą technologię? Karta GTX 990M oraz najnowszy procesor Intela potrzebują niemało mocy i wydają tym samym mnóstwo ciepła, które musi mieć ujście. W laptopach trudno o to ujście i cyrkulacje. A woda spisuje się niesamowicie.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top