Gadżety na zimę dla zmarźluchów

termoaktywna
zima
źródło: https://www.pinterest.com

Już niedługo ogrzewanie ciała podczas zimnych dni będzie tematem numer jeden. Ludzie przebywający na dworze większą część dnia szukają różnych sposobów na utrzymanie ciepła. Niestety większość problemów zaczyna się od podstaw. Nie zakładamy czapek oraz rękawiczek, które są najważniejsze w utrzymaniu i poczuciu ciepła nawet podczas mrozów. Przez głowę potrafi uciec potężna ilość ciepła. Ręce są specyficznymi sensorami naszego ciała, które będąc zimnymi dają sygnał, że faktycznie jest chłodno. Ale gdy polejemy je ciepłą wodą przestajemy odczuwać zimno nawet w okolicach klatki piersiowej, pleców i nóg.

Hot Pack na każdą okazję

okład
źródło: http://pulseindustriesusa.com/

Na początku akcesorium survivalowe używane także przez ratowników TOPR. Ogrzewacz zwany także Hot Pack, to nie magiczny przedmiot chociaż widząc jak działa można odnieść takie wrażenie. Moc nauki pozwoliła stworzyć małe gumowe torebeczki wypełnione żelem (octanem sodu), który pod wpływem pewnego bodźca zaczyna twardnieć i podnosić temperaturę do nawet 54 stopni Celsjusza. Hot Packi mogą występować w wielu wersjach, od małych służących do ogrzewania dłoni po większe specjalnie do śpiworów. Nie jest to produkt jednorazowy. Dobrej jakości potrafi służyć przez kilka sezonów. Wystarczy, że po jego użyciu wrzucicie go do wrzątku i przez 5 minut potrzymacie w środku. Taki proces sprawi, że twarda substancja znowu zmieni się w płynny żel.

Przełam się kup odzież termiczną

termoaktywna
źródło: http://brubeck.pl

Najwięksi fani bielizny termoaktywnej, to sportowcy! W przylegającej do ciała bieliźnie widać mięśnie i całą sylwetkę wypracowaną treningami i odpowiednim żywieniem. Mężczyźni i kobiety, którzy zaniedbali swoje ciała nie czują się dobrze w takim stroju i to jest fakt. Dlatego czas wziąć się za siebie i kupić ubrania termoaktywne. Nie ma lepszej ochrony bezpośredniej od spodni oraz długiej bluzki termicznej, która dodatkowo chroni skórę i eliminuje brzydki zapach potu oraz powstawanie grzybów i pleśni. Srebrna nitka, która znajduje się w każdej lepszej odzieży termicznej zapobiega powstawaniu grzybów. A jak dobrze wiemy wilgoć i ciemność to ich ulubione środowisko. Chciałbym podkreślić jeszcze zaletę jaką mają skarpetki termiczne przeznaczone na zimowe dni. Są dużo droższe od zwykłych, ale nie zniszczycie ich tak łatwo. Materiał z jakiego są zrobione to syntetyk również pozytywnie wpływający na florę bakteryjną stóp. Są dobre nie tylko podczas jazdy po stoku, ale również na co dzień do pracy.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top