Duma każdego kolekcjonera – czyli figurki kolekcjonerskie !

Dumny kolekcjoner

Zbieranie figurek postaci lub samochodów to popularne zajęcie na całym świecie. Kolekcjonowanie tych małych i na dobrą sprawę nieprzydatnych do niczego przedmiotów sprawia ogromną radość. Oglądanie ich na swojej domowej wystawie budzi dumę każdego kolekcjonera. Ich największe minusy to zbieranie kurzu przez co wymagane jest ciągłe sprzątanie lub trzymanie ich w pudełkach bądź pod kloszem. Drugą rzeczą są ceny. Zależy czy zbieracie malutkie nieautoryzowane figurki czy może oryginalne produktu sygnowane konkretną marką lub różnymi firmami znanymi na rynku figurek.

Figurki kolekcjonerskie z postaciami z filmów i anime

http://www.pinterest.com/pin/458030224573061170/
http://www.pinterest.com/pin/458030224573061170/

Na półce kolekcjonera może znaleźć się ogromna ilość typów figurek, jednak nie wszystkie mogą przynieść dumę kolekcjonerowi. Znaczna większość osób, która podchodzi do tego amatorsko nie zwraca uwagi na grupę postaci jaka ją interesuje. Kupuje to co mu się podoba i tyle.

Profesjonalny kolekcjoner ma swoją niszę. Zbiera na przykład tylko figurki kolekcjonerskie postaci japońskich anime. Tego jest naprawdę bardzo dużo. Triumfy święcą tutaj naprawdę drogie postaci z Dragon ball oraz żeńskie figurki z najróżniejszych anime.

Te drugie mają to do siebie, że często są nieco roznegliżowane lub występują w pozycjach ukierunkowanych raczej na odbiorcę +18. Drugi tym kolekcjonera może zbierać tylko postaci z filmów i dużych sag od Gwiezdnych wojen po Władcę pierścieni.

Prawdziwymi must have w tej kategorii są postacie Bobby lub Jango Fetta oraz Aliena ze znanej serii „Obcy”. Im lepsze wykonanie i wielkość samej figurki tym wyższa cena. Za prawdziwe masowe dzieła sztuki można zapłacić nawet po 2-3 tysiące złotych.

Life size statue – figurki kolekcjonerskie naturalnej wielkości

Ciekawostką są także „life size statue” czyli pomniki naturalnej wielkości. Lord Vader sprzedawany wa naturalnej wielkości 180cm kosztuje 30 tysięcy złotych. To nie tylko perła w kolekcji, ale także gadżet reklamowy do sklepu oraz niezwykle kosztowny gadżet niemal wyjęty z muzeum figur woskowych.

Duma kolekcjonera czyli rzadkie modele aut

http://www.pinterest.com/pin/458733912015498092/
http://www.pinterest.com/pin/458733912015498092/

Średnia cena figurek kolekcjonerskich dużych wysokiej jakości znacznie przekracza 500 złotych. Można kupować też wersje budżetowe do 100 złotych. Wtedy zbieranie przykładowo 2 figurek miesięcznie nie rujnowało by naszego budżetu jakoś znacząco. Modele samochodów kolekcjonerskich z wysokiej i średniej półki są do siebie bardzo podobne. Cena zaczyna się od 100 i kończy mniej więcej na 500 złotych. Ta górna granica dotyczy naprawdę dopracowanych realnych modeli, które w dodatku są w pełni integralne. Standardowa wielkość to 1:43 co daje jakieś 10 cm długości. Mniejsze autka mające do 7 cm można kupować już po 30 złotych sztuka. Takie kolekcje też są sporo warte z czasem.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top