Ferie zimowe i urlop w górach z elektroniką

urlop

Wypoczynek bez elektroniki może być ciekawym doświadczeniem w dzisiejszych czasach. Ale jestem zdania, że niektóre rzeczy powinny pozostać niezmienne. A wyjazd do domku w górach nie musi opiewać w spartańskie warunki. Nawet mając mnóstwo rzeczy do roboty trafimy na czas nudy, który wypełniłby film obejrzany na tablecie czy rozgrywka w ulubioną grę mobilną. To dopiero początek propozycji na spędzanie wolnego czasu na urlopie z urządzeniami elektronicznymi, które warto ze sobą zabrać lub zadbać by były na miejscu.

Elektronika w górskim domku

książki
źródło: https://pixabay.com/pl/

Podstawowe dobra „elektroniczne” z grupy AGD, czyli lodówka, pralka i kuchenka gazowa znajdą się w każdym domku całorocznym do wynajęcia. Zdarza się, że w wyższym standardzie jest również mikrofalówka i płyta grzewcza indukcyjna. Z RTV jest trochę gorzej, bo zwykle poza telewizją i radiem nie ma niczego więcej. Internet jest na wagę złota i warto znaleźć ofertę, która go gwarantuje. Problem może być z transferem, który często utrzymuje się na poziomie 1MB/s. Tym samym dużo lepszym wyjściem jest zabranie ze sobą tabletu z modemem 3G i wykupienie dużego pakietu danych by móc buszować po stronach internetowych. Przeglądając ofertę domku do wynajęcia w górach w Beskidzie Sądeckim (sprawdź) znalazłem informacje o dużym 42 calowym telewizorze z odtwarzaczem DVD. Tym samym warto zabrać ze sobą trochę płyt, których wcześniej nie mieliście okazji oglądać. Wieczór przy dobrym filmie i cieple palącego się drewna w kominku będziecie wspominać jeszcze długo.

Multimedia nie tylko na ferie

dziecko
źródło: https://pixabay.com/pl/

Czas wyposażyć się w kilka niezbędnych urządzeń, które przydadzą się w ferie każdej osobie. Zacznijmy od wcześniej wspomnianego tabletu. To urządzenie zyskało ogromną popularność w roku 2010 i do dzisiaj nieźle się sprzedaje. Warto mieć model z modemem 3G lub LTE wraz z wykupionym pakietem internetowym. Tablet posłuży również jako przenośna biblioteka z ebookami oraz konsola do gier. Podczas ferii zimowych co trzecie dziecko ma ze sobą tablet, który kupili mu rodzice. Drugim urządzeniem są specjalne słuchawki z wbudowanym odtwarzaczem MP3, które można założyć pod kask i gogle narciarskie. Świetne do aktywnego spędzenia czasu na dworze. Cena takiego kompletu to od 99 do 150 złotych. Większość urządzeń tego typu produkowana jest przez firmę XX. Y. Kolejny gadżet, który przyda się na wyjeździe i planowanych spacerach poza domkiem, to zegarek z GPS. Firmy TOMTOM oraz Garmin rywalizują w najniższej półce cenowej, która oferuje przyzwoite urządzenia posiadające funkcje GPS, wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz wodoodporność. Te trzy rzeczy poza smartfonem, który ma prawie każdy nie tylko umilą wam urlop, ale również pomogą lepiej wykorzystać czas wolny.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top