Do pracy lub szkoły na hulajnodze

hulajnoga

Nie mogłem doszukać się historii powstania hulajnogi, która obecnie przeżywa renesans wśród ludzi dorosłych i młodzieży. Modne i trochę hipsterskie stało się jeżdżenie na niej po mieście w ramach podróży do pracy lub szkoły. Jej niewielki rozmiar, łatwość prowadzenia, dobra prędkość oraz stosunkowo rozsądna cena zakupu, sprawiają że jest lepszym środkiem transportu niż deskorolka. Za ile i jaką hulajnogę warto kupić dla osoby dorosłej oraz młodzieży podróżującej do szkoły?

Wersja dla dorosłych – droga do pracy

hulajnoga
źródło: http://foter.com/

Komfort użytkowania hulajnogi przez osobę dorosłą jest zależny od jej wzrostu i masy ciała. Większość kobiet nie będzie miała żadnych problemów z użytkowaniem dowolnej hulajnogi miejskiej z dużymi kołami. Natomiast mężczyźni powyżej wzrostu 190 cm i masy ciała 90 kg mogą narzekać na niski komfort i wolną prędkość jednośladów ze średniej półki. Dopiero drogie hulajnogi powyżej 600 złotych i wytrzymałości 100 kg zapewnią im komfort jazdy. Żeby poruszać się po mieście komfortowo, trzeba zakupić hulajnogę przeznaczoną do jazdy po metropolii. Wyróżniają ją duże koła na solidnych łożyskach, błotniki, komfortowy system szybkiego składania i dodatkowy hamulec przy kierownicy w modelach z wyższej półki. Koła mają średnio 200 mm średnicy, a waga hulajnogi oscyluje w 5 kilogramach. Nie trudno pomylić ich z hulajnogą przeznaczoną do jazdy freestyle lub modeli innowacyjnych, które mają trzy lub cztery koła.

Model dla młodzieży i dzieci – droga do szkoły

Zalecenie co do zakupu hulajnogi dla osoby młodej mają tę samą zależność terenu, w którym będziemy się poruszali. Im trudniejsza trasa do szkoły, tym bardziej skłaniałbym się do zakupu modelu z dużymi kołami przeznaczonymi do jazdy terenowej/miejskiej. Modne hulajnogi czterokołowe wyglądające jak deskorolka z kierownicą. Ich zaletą jest przechylająca się deska ułatwiająca delikatne skręcanie samą zmianą środka ciężkości. Typowa cena hulajnogi dla osoby młodej do jazdy po mieście zamyka się w 250 złotych. Chociaż konkurencyjne ceny przeróżnych producentów, sprawiły że ciężko znaleźć modele poniżej 299 złotych, które nie różnią się od tańszych praktycznie żadnym elementem konstrukcyjnym.

Dlaczego wybrać hulajnogę?

hulajnoga
źródło: http://foter.com/

Hipsterów u nas dostatek. Nie powinieneś uważać się za jednego z nich, gdy rozpoczniesz jazdę do pracy na hulajnodze. Ten środek transportu produkowany jeszcze przed wojną służył do rekreacyjnej jazdy nad polskim morzem i w ośrodkach nad jeziorami całej Europy. Uważam hulajnogę za najlepszą formę transportu po mieście, która jest w miarę tania i prosta do opanowania przez każdą osobę. Można ją złożyć i wejść do autobusu lub metra bez wzburzania u współpodróżnych irytacji zajmowanym przez rower miejscem. Nie ma problemu z trzymaniem jej w małej kawalerce. Duże koła pozwalają wygodnie jechać nawet po wszechobecnej kostce brukowej. Najlepsze jest to, że nie siedzimy bezczynnie, a wykorzystujemy nasze ciało i spalamy kalorie, które w nadmiarze powodują u wielu osób otyłość i problemy ze zdrowiem.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top