Czekamy na nowe gadżety targów MWC

smartfony

Barcelona to nie tylko drużyna piłkarska z czołowymi gwiazdami futbolu europejskiego. To nie tylko piękne zabytkowe budynki i stolica Katalonii. Na zachód od Warszawy odbywają się największe targi w pierwszym kwartale roku, które prezentują elektronikę z najwyższej półki. Oprócz flagowych produktów wielu marek znajdziemy tam również gadżety przyszłości i nowe pomysły na urządzenia elektroniczne.

Pierwsza ważna informacja – nowy LG G6 jest „super”

Podglądam właśnie twitter kilku polskich dziennikarzy, którzy relacjonują tragi MWC. Informacja, która od dobrych kilku minut spamuje ich profile, to prezentacja nowego flagowego smartfona LG. Specyfikacja LG G6 nie budzi żadnych zastrzeżeń. Dostajemy świetne komponenty i dwie innowacje. Pierwszą jest spory ekran o rozmiarze 5,7 cala. Czy to nie jest już mały tablet? Nie, ponieważ dobre dopasowanie wyświetlacza do obudowy sprawia, że telefon robi wrażenie o 3-4 cale mniejszego. Druga ciekawa wiadomość, również dotyczy wyświetlacza. Podzielono go na pół i połączono. Proporcje ekranu to 18:9, czyli po naszemu 2:1. Oznacza to, że ekran jest połączony z dwóch paneli, które zapewniają najwyższą jakość doznań wizualnych. Rozdzielczość 2880 x 1330 pikseli to więcej niż wystarczająco. Ważna jest jeszcze decyzja o rezygnacji z modułów znanych z G5. Szkoda, że uśmiercili je po jednym roku.

Nokia pierwsza wejdzie w 5G

Odświeżenie starej Nokii 3310 oraz wejście nowej generacji smartfonów tego producenta, to informacje, na które czeka cała branża. Jako pierwsze dowiedzieliśmy się, że Nokia planuje rozwijać sieć 5G szybciej od konkurencji. Jestem w stanie uwierzyć, że Finowie dadzą radę w tej kwestii, ponieważ rok temu wprowadzili standard 4.5G Pro. Według analityków 5G będzie potężnym przeskokiem jakości, zarówno w połączeniach telefonicznych, jak i internecie mobilnym, który będzie osiągał średnie wartości na poziomie ponad +300 MB/s.

Na co jeszcze czekamy?

Smartfony to wszystko, czego oczekują pasjonaci urządzeń mobilnych. Polacy chętnie zobaczą nowego Huawei P10, czyli następcę popularnego P9. Mniejsze firmy takie jak Archos mogą zaskoczyć lepszymi tabletami do użytku profesjonalnego. Po cichu liczę w końcu na dobry, elegancki i funkcjonalny smartwatch, który nie będzie kosztował tyle, co smartfon. Dobrą ceną jest około 450-600 złotych. Nie liczę na niezwykłe funkcje a na dobre działanie i wygląd zbliżony do eleganckiego zegarka. W przyszłym miesiącu producenci odkryją przed nami wszystkie karty. Targi MWC potrwają jeszcze długo, ale nie traktujmy ich jako imprezy, podczas której dowiemy się wszystkich ciekawostek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top