Cosplay polski kontra zagraniczny

thumbnail

Przebieranie się za postaci z gier, bajek, filmów i animacji japońskich stało się sposobem na życie wielu osób na całym świecie. Cosplay to skrót od costume playing, czyli granie/zabawa z kostiumami. W naszym kraju przybywa osób zajmujących się tym na stałe. Podczas różnych imprez gamingowych, konwentów i eventów związanych z szeroko pojętą rozrywką można spotkać pełno cosplayerów z różnych części polski.

źródło: https://www.pinterest.com/pin/393783561141067651/
źródło: https://www.pinterest.com/pin/393783561141067651/

Zabawa i praca na pełen etat

Dla typowego Kowalskiego trudno zrozumieć, że ktoś może zarabiać na przebieraniu się na znane postacie. Nie chodzi tylko o samo przebieranie, ale również stronę techniczną. Liczy się własnoręczne stworzenie stroju, który będzie pasował do danej sylwetki. Również figura i gra aktorska takiego człowieka musi stać na wysokim poziomie. Do stworzenia kostiumu potrzebne są dziesiątki jeśli nie setki godzin pracy. Następnie charakteryzacja i wcielenie się w rolę. Cosplayerzy mają do wyboru jeden z wielu kierunków rozwoju. Mogą występować na żywo podczas imprez lub jako modele w sesjach do czasopism. Mają możliwość brania udział w wielu konkursach z nagrodami organizowanych podczas konwentów. Oczywiście są także ludzie, którzy traktują to jako hobby. Bez żadnych zobowiązań i chęci zysku zmieniają się w ulubionych bohaterów.

Zagraniczny cosplay, to potężny biznes

vegeta
źródło: https://www.pinterest.com/pin/570338740287856696/

Japoński cosplay uznawany jest za najbardziej klasyczny, chociaż ma swoją dziwną stronę. Amerykański za to jest najbardziej dochodowy. Na pewno każdy z was chociaż raz trafił na zdjęcia dziewczyny o imieniu Jessica Nigri. To bodajże największa cosplayerka, która pracuje także jako modelka podczas profesjonalnych sesji. Wciela się w niemal każdą rolę kobiecą postaci z gier, anime a także filmów. Jej bogate portfolio (nie ukrywajmy, że uroda też) pozwoliło zarabiać na pasji „przebieranek” jeżdżąc po eventach całego globu.

Jak zacząć?

dziewczyny
źródło: https://www.pinterest.com/pin/210261876329950168/

Wystarczy zrobić dwie rzeczy. Pierwszą jest wybór postaci, w którą chcemy się wcielić i poświęcenie czasu na stworzenie kostiumu. Wielu doświadczonych cosplayerów powie wam by się nie ograniczać. Chcecie zmienić się w Irona Mana? Proszę bardzo! Chociaż trzeba przyznać, że zbroja tego bohatera, to jeden z trudniejszych do odtworzenia kostiumów. Gdy już macie pomysł oraz wykonany kostium czas znaleźć event, na którym możecie się pojawić. Na dobrą sprawę nie ma ograniczeń. Wielu „znanych” w tym fachu zaczynało od imprez kompletnie nie związanych z branżą gier, filmów i anime. Targi sportowe, elektroniki czy nawet samochodów mogą być dobrą okazją by się pokazać. Gwarantuję, że ludzie będą chcieli zrobić z wami zdjęcie. Z czasem dzięki takiej reklamie zaczniecie być rozpoznawani.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top