Co oferują nieznani i nowi producenci smartfonów?

Wśród gadżetów elektronicznych oraz elektroniki użytkowej panuje bardzo duża monotonia. Ta monotonia odnosi się do rywalizacji stosunkowo niewielkiej ilości firm, która do lat dominuje na rynku. Na pewno 99% twoich znajomych posiada smartfona firmy Samsung, Sony, Nokia lub co najwyżej LG. Mniejszym firmom trudno przebić się na takim rynku zwłaszcza, że w głowach potencjalnych klientów tkwi przekonanie, że logo firmy jest gwarancją sukcesu. To tak jak z ubraniami posiadającymi znane logo, które wbrew pozorom nie różnią się szyciem i materiałem od tańszych odpowiedników. W żadnym stopniu nie ujmuję markom takim, jak Sony czy Samsung. Wielu użytkowników telefonów podobnie jak ja czeka na coś nowego od mało znanego producenta.

Chiński bubel czy nowa konkurencyjna jakość?

Wśród producentów smartfonów z Chin wyróżnia się przede wszystkim Huawei, którego telefony biznesowe są bardzo cenione za wykonanie i ogólne działanie. Jest to marka reprezentująca Kraj Kwitnącej Wiśni na świecie podobnie jak Alcatel, o którym jest znacznie ciszej w świecie elektroniki. Tak wielki kraj jak Chiny, mający fabryki dosłownie wszystkiego, posiada dziesiątki rodzimych producentów elektroniki. Wiele firm jest dla Polaka kompletnie nieznanych. Weźmy na przykład Vivo – producenta elektroniki użytkowej, który przez długi czas był w cieniu znanych chińskich marek. Wspominam o nim ponieważ reprezentuje ciekawe podejście do tworzenia współczesnych telefonów wysokiej jakości za niewielkie pieniądze. Zapowiadane modele mające posiadać 20 Mpix aparat cyfrowy zrobią na was ogromne wrażenie. Obraz w Full HD i potężne parametry techniczne to coś czego nie oferuje nawet japoński czy koreański rynek. Oczywiście najnowszy Galaxy S posiada wyświetlacz w pełnym HD, jednak parametrami nie powala na kolana jak jego chiński rywal. A co najważniejsze, telefony z tego kraju mają być niezwykle tanie. Super smartfon za mniej niż 600 złotych, czemu nie!

Polskie smartfony od firmy Manta

Wysokiej klasy sprzęt komputerowy oraz wspieranie polskiego przemysłu gier komputerowych to główne pozytywy, jakie przychodzą mi na myśl opisując markę Manta. Na chwilę obecną jest to naprawdę znana polska firma, przynajmniej na rynku wschodniej Europy. Smartfony stworzone przez tą markę są trochę jak te z Chin. Chodzi mi o podejście rodzimego rynku na taki produkt. Mimo iż jest tani i posiada bardzo dobrą jakość wykonania nie ma aż tak wielu chętnych do jego nabycia. Miałem okazję testować Duo Galactic (brzmi prawie jak Galaxy), który za cenę poniżej 600 złotych mógłbym polecić każdemu. Ponad 4 calowy wyświetlacz w tej cenie to niezły konkurent zwłaszcza, że parametrami nie odbiega od droższych bardziej znanych modeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top