Cienki Galaxy Tab S jeszcze w czerwcu

Po bardzo dobrym przyjęciu na rynku kolejnego modelu smartfona galaxy S5 doczekaliśmy się na premierę nowych tabletów z tej samej półki. Marka Samsung zapowiedziała, że jej urządzenia będą ultra cienkie. Amerykańska marka Apple od dłuższego czasu promuje niewielkie rozmiary obudowy dlatego nie powinniśmy traktować nowych tabletów koreańskiej marki jako objawienia na rynku elektroniki. Mimo wszystko będą to urządzenia z najwyższej półki, które nie powinny mieć żadnych problemów w przeprowadzonych benchmarkach na najwyższych ustawieniach i obciążeniu.

Dwa urządzenia, czym się różnią?

Seria tabletów Galaxy Tab S została odświeżona a jej premiera zapowiedziana jest na ten miesiąc. Ceny urządzeń to 399 i 499 dolarów, czyli całkiem przyzwoicie. Wielkości ekranów jakie zaprezentował Samsung to 8,4 oraz 10,5 cala a więc standard w tej klasie sprzętu. Grubość obudowy określana mianem ultra cienkiej to 6,6 milimetrów, czyli naprawdę imponująco. Wrażenie robi ośmiordzeniowy procesor Exynos 5 Octa posiadający dwa różne taktowania. Oba modele będą posiadały 3 GB pamięci Ram oraz wiele konfiguracji pamięci wbudowanej. Ekran w mojej opinii robi największe wrażenie. W końcu dostajemy super AMOLED za rozsądne pieniądze posiadający rozdzielczość 2 razy Full HD, czyli 2560×1600 pikseli. Urządzenia łączą się z internetem poprzez Wifi, 3G oraz LTE. Tablet o mniejszym rozmiarze ekranu będzie pozbawiony technologii LTE co wpływa na cenę o 100 dolarów niższą. Jak dal mnie bardzo trafiony pomysł a samo urządzenie w kwocie 1200-1300 złotych obiecujące.

Zegarki Samsunga mocno promowane w telewizji

Czy mocno zaskakujący jest fakt promocji produktów samsunga przez polskie sieci komórkowe? Moim zdaniem niekoniecznie. W jakiś nie do końca znany mi sposób koreański producent jest w naszym kraju promowany w szczególności. Tak było od czasu wydania pierwszego Samsung Galaxy. Teraz mocną promocją objęty jest zegarek Samsung Gear 2 oraz Galaxy S5, które w ofertach znanej sieci komórkowej dostępne są w pakiecie. Czy to pierwszy krok do zalania rynku inteligentnymi zegarkami? Moim zdaniem nie ponieważ cena wciąż nie jest na tyle atrakcyjna by kupiło go wiele osób. Poza tym nieco lepszym produktem jest moim zdaniem Gear Fit również produkcji Samsunga. To sportowy odpowiednich inteligentnego zegarka, który wygląda lepiej, jest mniejszy i równie funkcjonalny. Do tego kosztuje przynajmniej 100 złotych mniej. Posiada także naprawdę dobrze działające funkcje sportowe dla wszystkich osób, które trenują na siłowni czy biegają lub jeżdżą na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top