Banki energii czyli przenośna bateria do telefonu i tabletu

Power bank czyli przenośne akumulatory pozwalające zasilić smartfona czy tablet znajdują coraz więcej nabywców. To dziwne, że te przenośne akumulatory na urządzenia mobilne dopiero teraz sprzedają się tak dobrze. Zanim zacznę słodzić tym urządzeniom pewna dygresja na początku. Mamy rok 2014, który technologicznie stoi na wysokim poziomie. A mimo to baterie są tak mało pojemne a elektronika tak prądożerna, że ręce opadają. Gdyby typowy smartfon był w stanie wytrzymać przynajmniej 5 pełnych dni przy intensywnym użytkowaniu byłbym zachwycony. Jednak teraz są to wyniki na poziomie 1 dnia.

Prosty patent może przyjąć się na dłużej

Noszenie ze sobą dodatkowej energii w postaci mini ładowarki może być niedługo bardzo modne i nieuniknione. Jednak sam pomysł stworzenia tego urządzenia był wręcz niezbędny. Zasada działania i budowa tego urządzenia jest zawsze bardzo podobna. Większość producentów idzie w kształt małej podłużnej latarki bądź etui do pióra. Taki kształt mieści się bez problemu w kieszeni i jest wygodny w noszeniu. Pojemność urządzeń jest bardzo różna i pozwalana od jednego do trzech pełnych naładowań typowego smartfona. Tablety ładuje się od 1 do max 2 razy przy pełnym powerpacku. Trzeba wspomnieć o tym, że są gorsze i lepsze akumulatory. Nieuniknione są starty energii na pewnym poziomie. Wysokiej jakości urządzenie nie straci więcej niż 6 procent zaś średnia i niska klasa może stracić do 25 procent energii magazynowanej. Ładowanie odbywa się poprzez usb lub specjalną przejściówkę pasującą do twojego modelu smartfona lub tabletu.

Które przenośne baterie do smartfona są dobre?

Nie zawsze zakup bardzo pojemnego power banku jest dobrym wyborem. Przykładowo niektóre ładowarko-akumulatory o pojemności 2500 mAh mogą przebić nawet te dwukrotnie pojemniejsze. Po prostu będą bardziej opłacalne. Te mniejsze stracą 5-7 procent energii samoistnie zaś pojemniejsze jedną czwartą. Mimo iż będą miały tej energii więcej to ich opłacalność jest jednak mniejsza.

Marka Omega posiada chyba największą ilość modeli i kolorów. Są w nich bardziej i mniej udane pozycje. Typowy power bank Omega 5000 mAh pozwoli naładować tablet nawet dwa razy. Wyglądem przypomina baterie do smartfona lecz sporo większą. Do plecaka jak znalazł, do kieszeni raczej średni wybór. Akumulatory do urządzeń mobilnych Omega 2200 mAh również wypadają dobrze i są o połowę tańsze. Bardzo wysoko oceniam produkty samsunga określane jako bateria zewnętrzna do smartfona. Możecie kupować je w ciemno ale nie liczcie na największa wydajność i okazyjną cenę. To solidny wyrób dla osób, którym telefon pada niemal codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top