Avermedia i inne urządzenia do przechwytywania obrazu

https://www.pinterest.com/pin/525232375266143955/
https://www.pinterest.com/pin/525232375266143955/

Pamiętacie jeszcze video i magnetowid na kasety VHS? Te urządzenia posiadały wbudowaną możliwość zgrywania obrazu z telewizora prosto na kasety. Można było także wykorzystać je do kopiowania (przegrywania) kaset z jednej na drugą. W tamtych czasach normą było takie sąsiedzkie piractwo, które nie robiło wielkiej krzywdy rynkowi filmów. Teraz mamy z tym większy problem. Niemniej jednak nie każdy radzi sobie ze zgrywaniem programów telewizyjnych czy rozgrywki komputerowej dla własnego użytku. Powstały do tego specjalne urządzenia, które odciążają nasz komputer lub pozwalają zgrać obraz dotychczas niedostępny w żaden inny sposób.

Tuner TV jako nagrywarka

Standardowy tuner telewizji cyfrowej naziemnej wcale nie musi posiadać opcji nagrywania obrazu. Ale coraz częściej takową ma i całkiem nieźle sobie radzi. To chyba najtańsza opcja na zgrywanie programów w HD Ready w około 25-30 klatkach w zależności od programu telewizyjnego. Firmy WIWA oraz Ferguson dają najwięcej gwarancji, że sprzęt nie zepsuje się już po roku użytkowania. Zgrywanie obrazu w ich przypadku działa tak jak na starych wysłużonych magnetowid. Plik trafia na pendrive obsługujący format FAT32 lub NTFS. Można także podłączyć dysk zewnętrzny osiągający jeszcze większe prędkości na USB 3.0. Tylko najdroższe tunery obsługują ten rodzaj wejścia.

Avermedia ma wiele twarzy

https://www.pinterest.com/pin/284219426456171684/
https://www.pinterest.com/pin/284219426456171684/

W ciągu ostatnich kilku lat firma AverMedia zbudowała silną pozycję na rynku będąc niemal monopolistą wśród producentów urządzeń do nagrywania gier. Ich urządzenia pozwalają na nagrywanie rozgrywki z ekranów komputera oraz telewizora. Zapytacie po co nagrywać gry z komputera skoro mamy frapsa czy bendicama? To proste, oba programy w pewnym stopniu obciążają komputer. By nagrać grę trzeba udostępnić pewną moc procesora i karty graficznej. Nie mówiąc już o dysku, który oprócz odtwarzania musi też nagrywać w tym samym czasie. Trzeba dysponować naprawdę dobrym komputerem by podołać dobrym grom. Mając konsole do gier problem jest oczywisty.

W obecnej ofercie firmy znajdują się modele z różnych półek cenowych o specyficznych wymaganiach. Seria Live Gamer skierowana jest dla osób nagrywających gameplaye na kanały takie jak Youtube lub Twitch. Co ważne, urządzenia Avermedia LGP HD oferują streamownie bez użycia dodatkowych aplikacji. Prawdziwym cackiem zarówno dla gracza komputerowego jak i konsolowego jest model Extreme oraz LGP w wersji dużej. Oba posiadają wejścia na duże karty SD, na których można zapisywać obraz z gry bezpośrednio. Nie dosyć, że urządzenie odciąża procesor i kartę to jeszcze zwalnia z pracy dysk twardy. Cena jaką trzeba zapłacić za najlepiej wyposażoną wersje to około 650 złotych. Wersja bez wejścia na karty pamięci o mniejszych rozmiarach jest o 300 złotych tańsza. Jednak bez tej funkcji należy przekierowywać obraz dodatkowo na komputer i liczyć się z pewnym opóźnieniem względem sterowania.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top