Akcesoria do smartfona przydatne na wakacjach w plenerze

kobieta

Na wakacjach możemy uwolnić się od pracy i domowych obowiązków, ale od smartfona nigdy. Zresztą nie warto porzucać tego urządzenia tylko z powodu nękających nas telefonów. Mamy przecież tryb samolotowy, który pozwoli odciąć się od świata i nie stracić przy tym ważnych dla nas funkcji multimedialnych, aparatu oraz aplikacji. Nowe przepisy dotyczące roamingu w UE sprawiły, że smartfon z polską kartą SIM na wakacjach zacznie być przydatny. Jakie akcesoria do smartfona warto wziąć ze sobą na wakacje?

Dodatkowe źródła energii

akcesoria powerbank
źródło: http://foter.com/

Powerbanki to jedyne pewne magazyny prądu elektrycznego do urządzeń mobilnych. Na przestrzeni roku ich ceny względem pojemności ustabilizowały się i zaczęły być opłacalną inwestycją. Wcześniej za powerbank o pojemności 2200 mAh należało zapłacić średnio 40 złotych. Większość telefonów nie naładuje swojej baterii przy jego użyciu nawet raz. Teraz w tej kwocie znajdziecie powerbanki 5200 mAh, które posłużą do niemal dwóch pełnych naładowań smartfona. Ważniejsze jest to, że jakość urządzeń w tej cenie, zaczęła być zadowalająca, gdyż rok temu w komisach i sklepach z RTV roiło się od jednorazowych bubli. Jeżeli planujcie używać smartfona intensywnie każdego dnia, to radzę zaopatrzyć się w powerbank o pojemności 10000 mAh w cenie zaczynającej się od 90 złotych. Według użytkowników najlepsze są modele firm Reinston, Samsung, Trust i Kiano. Nawet Microsoft wydał swój powerbank o nazwie DC-33 o pojemności 9000 mAh o dwóch portach wejścia/wyjścia i zgrabnym designie.

Szkło ochronne i solidne etui

Gdyby smartfon miał wbudowaną sztuczną inteligencję, to podziękowałbym właścicielowi, który nosi go w etui i ma na wyświetlaczu szkoło hartowane. Gorilla Glass to nie szkło pancerne. To pierwsze zabezpieczenie, które chroni przed zadrapaniami, ale nie upadkiem. Od tego jest etui. Natomiast szkło hartowane na wyświetlaczu może ochronić główny ekran przy upadku, absorbując część sił. Dlatego zabezpieczenie wyświetlacza powinno być nie tyle akcesorium a obowiązkiem przed wyjazdem. Gdzieś obiło mi się o uszy, że dobrze jest nosić smartfona w etui na ramię, ponieważ nikt nam go wtedy nie ukradnie i jest to po prostu wygodne. Według mnie to kiepski pomysł ze względu na opalanie się i sam wyświetlacz. Promienie słoneczne nigdy nie lubiły się z ekranami LCD. Natomiast ramię zakryte 5-calowym smartfonem po 8 godzinach przebywania na dworze zostawi ciekawy ślad po etui w formie dwukolorowej opalenizny.

Doczepiane akcesoria pod interfejs typu A i C

smartfon na statywie
źródło: http://foter.com/

Akcesoria współpracujące z interfejsem USB typu A i C mają swoją własną kategorię w sklepach internetowych, która jest zwykle pomijana, gdyż nie odnosi się do konkretnej grupy przedmiotów. Wśród nich znajdują się moduły takie jak: lampka LED, moduł radio transmitery FM, kamery termowizyjne i moduły fotograficzne, mini statywy oraz dodatkowe przestrzenie dyskowe. Jeżeli miałbym wybrać najlepsze to lampka LED o intensywnym jasnym świetle oraz transmiter FM do odbierania radia w różnych zakątkach Europy. Żeby je znaleźć, przeszukujcie kategorie „inne akcesoria do smartfonów i telefonów” w różnych sklepach ze smartfonami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top