Zgrabny tablet i iPad mini czy Samsung Galaxy Note?

Tablety cieszą się rosnącą popularnością. To uniwersalny i bardzo praktyczny gadżet, który stanowi multimedialne centrum rozrywki. Na rynku pojawiły się ostatnio wersje miniaturowe, które zajmują mniej miejsca i dzięki temu są wygodniejsze w podróży. Weźmy pod lupę dwa najpopularniejsze modele: iPad mini od Apple oraz Galaxy Note od Samsunga.

tablet iPad mini marki Apple
tablet iPad mini marki Apple

Na rynku najpierw pojawił się iPad mini. Marka Apple wypuściła zgrabny tablet, o charakterystycznym dla siebie wyglądzie. Urządzeni komunikuje się zarówno za pomocą WiFi, jak i 4G. Tablet ma ekran o przekątnej 7,9 cala i waży tylko 310 gramów. Jest wyposażony w system operacyjny Apple iOS. Ma 16 GB pamięci wewnętrznej i 512 MB pamięci RAM. Oczywiście ma też Bluetooth, aparat fotograficzny i moduł GPS oraz całe mnóstwo aplikacji ułatwiających życie i zapewniających rozrywkę (od słuchania muzyki poprzez oglądanie filmów po czytanie książek). Wadą jest brak czytnika kart, co znacznie ogranicza pamięć urządzenia. Apple daje 12 miesięcy gwarancji na iPada mini.

Z kolei Samsung zaproponował niewielki tablet Galaxy Note 8.0. Urządzenie jest wielkością zbliżone do iPada mini, choć ma niewiele większy ekran (8 cali) i jest nieznacznie cięższy (330 gramów). Pod względem pamięci model Samsunga prezentuje się lepiej – Galaxy Note też ma 16 GB pamięci wewnętrznej, ale aż 2GB pamięci RAM i dodatkowo jest wyposażony w czytnik kart pamięci. Działa na systemie Android i obsługuje aplikacje dostępne na ten system (a jest ich coraz więcej). Dodatkową zaletą jest rysik ułatwiający poruszanie się po ekranie. Samsung oferuje też dłuższą, 24-miesięczną gwarancję.

Zarówno iPad mini jak i Galaxy Note można kupić w promocjach organizowanych przez www.orange.pl

Samsung Galaxy Note 8.0
Samsung Galaxy Note 8.0

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.