Category: techniki fotograficzne

Sty 06

Fotografia zimą

  Zima dla fotografa to nie czas na odliczanie dni do wiosny. Nieważne czy na dworze zamieć śnieżna, czy iście idylliczna pogoda – słońce, mróz i śnieg po pachy – warto ruszyć się sprzed telewizora i fotografować. Choć fotografowanie zimą, to niełatwe wyzwanie, piękne zdjęcia zrekompensują nam zmarznięte palce, przemoczone buty i niekiedy przeziębienie. Warto …

Kontynuuj czytanie

Paź 27

Sztuka autoportretu

Techniki autopotretu

Autoportret to arcytrudny temat fotografii. Nie tylko ciężko wykonać go technicznie, ale również zaprezentować efekt światu. Jak wykonać dobry autoportret? Autoportret kojarzy nam się przede wszystkim ze zrobionymi w lustrze fotkami lub tzw. selfie wykonanym komórką. Jednak poza obiektem zdjęcia i sposobem wykonania takie twory nie mają wiele wspólnego z prawdziwym autoportretem. Czym zatem jest …

Kontynuuj czytanie

Wrz 20

Mgliste pejzaże

techniki fotografi - mglisty pejzaż drzeka w odcieniach żółci i pomarańczy

Jesień to znakomity czas dla fotografów krajobrazowych. Feeria barw liści, nisko świecące słońce podkreślające kolory, a do tego nadające tajemnicy mgły. Mgła budzi skrajne odczucia – z jednej strony przygnębia i zniechęca, z drugiej fascynuje swą tajemniczością i chęcią sprawdzenia co kryje się w nisko zwieszonych chmurach. Nadaje światu nieco inny wymiar, pozbawiając kontrastów i …

Kontynuuj czytanie

Kwi 01

Fotografia nocą

Świat po zmroku staje się zupełnie inny, tajemniczy i intrygujący. Miliony świateł sprawiają, że widziana w ciągu dnia ulica pięknieje a mijany codziennie zabytkowy budynek zmienia się w bajkowy pałac. Warto uchwycić te zachwycające widoki za pomocą fotografii.

Kontynuuj czytanie

Mar 17

Sesja komercyjna

Sesja komercyjna to dla każdego fotografa wyzwanie, któremu nie sposób się oprzeć. Praca z modelem, zaprezentowanie firmy z jak najlepszej strony daje fotografowi szansę na wykonanie wspaniałych zdjęć i możliwość kreacji.

Kontynuuj czytanie

Gru 12

Fotografowanie fajerwerków

Fajerwerki, którymi witamy Nowy Rok, to całkiem fajny temat do fotografowania. Jeśli podejdziemy do niego w odpowiedni sposób, zatrzymamy ten niezwykły moment w pięknych kadrach.

Kontynuuj czytanie

Gru 07

Fotografia portretowa

Portret to niezwykle skomplikowany gatunek fotografii, której zadaniem jest jedno – przedstawienie człowieka. Oczywiście większości z nas zależy aby portrety przedstawiały nas w najkorzystniejszy sposób.

Kontynuuj czytanie

Wrz 05

Fotografia produktowa

Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Na szczęście wraz z rozwojem rynku także i branża reklamowa odpowiada na potrzeby klienta, zwłaszcza, że kupujemy przede wszystkim „oczami”. Prymitywne i na ogół kiepsko wyszparowane zdjęcia produktów Jogurtexu czy szamponu Loczek na szczęście odeszły do lamusa. Dzięki temu fotografia produktowa nabrała dziś       …

Kontynuuj czytanie

Mar 03

Jak robić dobre zdjęcia zachodu słońca

fotografia zachodu

Zachodzące słońce, to jeden z najpopularniejszych tematów fotograficznych, który urzeka niejedną osobę i niejednego fotografa inspiruje aby sięgnął po aparat. Choć tego typu kadry są traktowane jako mniej ambitne, to jednak dobre zdjęcia zachodu słońca wymagają trochę poświęcenia po to aby nasze zdjęcia nie były jedynie kolejnymi bezwartościowymi plikami na karcie pamięci.

Kontynuuj czytanie

Paź 30

Fotografia portretowa

fotografia rodzinna

Każdy miłośnik fotografii prędzej czy później zmierzy się z fotografowaniem ludzi. Niezależnie czy będzie to klasyczny portret czy fotografia rodzinna, dobrze jest poznać choć kilka tajników aby nasze zdjęcia były udane.

Kontynuuj czytanie