Maj 30

Tapeta na ekranie smartfona nie podlega modzie

Odkąd sięgam pamięcią zeszyt, był dla mnie miejscem do przelewania wymarzonych scen na statyczne rysunki, które dla mnie były pierwszą animacją rozbudzoną oczami wyobraźni. Uwielbiałem nie tylko malować i rysować, ale również oglądać stworzone przez innych dzieła. Czasopisma o bajkach, grach oraz komiksy były moim medium. Mój pokój pełen był plakatów a wszystkie przedmioty, które posiadałem, chciałem personalizować po swojemu. Pierwszy komputer z opcją ustawienia własnego tła pulpitu był dla mnie szokiem. Czekałem na takie urządzenie od czasów narodzin. Teraz mam je w dłoni i mogę je personalizować, jak tylko zechcę.

Zdjęcie, fotografia, GIF, artwork

wallpapers

źródło: http://foter.com/

Nikt nie narzuca wam, jaką tapetę powinniście ustawić na swoim smartfonie lub komputerze. Właściwie nie musi być to statyczny obrazek, ani nawet jedno zdjęcie. Pokaz slajdów, czyli przechodnie tapety, które zmieniają się co ustalony czas to genialny i prosty wynalazek, który można zaaplikować swojej komórce. Statyczne obrazy mimo popularności, mogą być zastąpione GIF-ami, czyli krótkimi animacjami. Ruchoma tapeta była pierwszą, jaką ustawiłem na swoim komputerze pracującym na systemie Windows 98. Była to dżungla, w której świecące oczy zapalały się niczym żarówki ukryte blisko runa. Spostrzegawcze oko zauważyło tam również węża i spadające od czasu do czasu liście z drzew. Prosta animacja była przełomem w życiu młodego chłopaka. Z czasem na ekranie zagościła statyczna tapeta o wyższej rozdzielczości, nominalnej dla mojego monitora. Pejzaże zastąpiły motywy z gier i filmów, a następnie szybkie samochody i artystyczne prace fantastów. Na moim obecnym smartfonie panuje tendencja do częstych zmian tapety, która głównie opiera się o własnoręcznie wykonane zdjęcia bliskiej mi osoby. A jak wygląda statystyczna popularność różnych rodzajów tapet na urządzeniach mobilnych?

Co lub kto najczęściej pojawia się na tapecie smartfona?

tapety

źródło: http://foter.com/

Rankingi tapet, które możecie znaleźć w sieci, obrazują wynik głosowania społeczeństwa, czyli kobiet i mężczyzn, jako jednej grupy. Panowie oraz panie mają całkowicie inny gust w kwestii ustawiania tapet na ekranach komputerów i smartfonów. Wśród kobiet dominują trzy główne rodzaje zdjęć. Na szczycie można wymienić słodkie zwierzęta. Koty, psy, a nawet świnki morskie to istny hit, który generuje setki tysięcy pobrań. Na drugim miejscu są zdjęcia bliskich osób a dopiero później ładne widoki. Mężczyzn trudno rozgryźć, ponieważ spotkacie się z rankingami, które na pierwszym miejscu umieszczają tapety z kobietami – niekoniecznie ubranymi. Niemniej wiele pobrań odnotowują również samochody, postaci z gier wideo, a także bohaterowie kreskówek i sportowi idole.

Opcje personalizacji ekranu urządzeń multimedialnych i komputerów są znakiem XXI wieku, bez którego nie wyobrażam sobie dzisiejszego smartfona. Nie wierzcie ludziom, którzy mówią, że tapeta nie ma znaczenia. W jednym jesteśmy podobni – uwielbiamy modyfikować przestrzeń pod swoje upodobania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.