Category: akcesoria fotograficzne

Paź 04

Krok do lepszych zdjęć

Producenci sprzętu fotograficznego kuszą coraz lepszymi parametrami swoich produktów. Niektórzy zapewniają, że aparat sam wybierze najlepsze ze zdjęć, jakie wykonaliśmy. Ale to nie ilość pikseli, moduły GPS czy funkcja wykrywania uśmiechu wpływa na jakość zdjęcia. O tym aspekcie decydujemy sami. Jeżeli zależy nam by nasze zdjęcia były ciekawsze i lepsze technicznie, warto skorzystać z porad …

Kontynuuj czytanie

Lis 26

Jak dbać o aparat zimą?

Ciepłe buty, czapki, rękawiczki, zimowe opony i płyn do spryskiwaczy w samochodzie. Narty i sanki też przygotowane do sezonu, ale co ze sprzętem fotograficznym? Jak dbać o niego zimą?

Kontynuuj czytanie

Lut 03

Canon i Samsung 2014

W ślad za konkurencją poszedł również Canon. Samsung nie pozostaje w tyle…

Kontynuuj czytanie

Sty 28

Nowości fotograficzne Fujifilm 2014

Na 2014 rok sporo do powiedzenia ma firma Fujifilm. W Las Vegas zaprezentowała wiele nowości. Miłośnicy aparatów w stylu retro ucieszy wiadomość o czarnej wersji popularnego kompaktu X100S. Nowy korpus został wyczerniony łącznie z dolnymi i górnym panelem, pokrętłami, a nawet gorącą stopką.

Kontynuuj czytanie

Sty 10

Aparaty fotograficzne Nikon, Sony i Sigma – nowości 2014

aparaty Sony nowości 2014

Początek 2014 roku to jak zwykle przecieki na temat nowości jakie producenci wprowadzą na rynek. Część z nich już ujrzała światło dzienne, a sprzyjają temu przede wszystkim odbywające się w Las Vegas targi CES.

Kontynuuj czytanie

Sty 03

Fotografowanie fajerwerków

pokaz fajerwerków

Chociaż Nowy Rok przywitaliśmy kilka dni temu wielu z amatorów fotografii z pewnością chciało uwiecznić pokazy sztucznych ogni. Nie każdemu pewni się udało. Dlaczego?

Kontynuuj czytanie

Sie 26

Jak wybrać obiektyw do aparatu fotograficznego?

obiektyw do aparatu

Sam aparat fotograficzny nie znaczy zbyt wiele bez obiektywu. Tych ostatnich mamy na rynku wiele. Który z nich wybrać aby był odpowiedni do naszych potrzeb?

Kontynuuj czytanie

Cze 29

Czytnik kart pamięci MEDIA-TECH MT5019

60 IN 1 SMART STATION MT5019 to wszechstronny czytnik kart pamięci, który obsługuje wszystkie powszechnie używane karty pamięci, wliczając w to najnowszą generacją kart SDHC.

Kontynuuj czytanie

Cze 17

Karta pamięci WiFi do aparatów fotograficznych

Przekładanie karty pamięci z aparatu do komputera staromodne jest i głupie jest. Dlatego wytrawny fotograf, który ceni sobie swój czas, powinien zainwestować w kartę pamięci z wbudowanym Wi-Fi. Dzięki Eye-Fi Pro X2, przynależącej do 10 klasy szybkości zapisu, zapomnimy co to nieznośne kable i długotrwałe kompilacje ustawień. W ten sposób szybko i bez trudu zapiszemy …

Kontynuuj czytanie

Maj 22

Jak wykorzystać statyw przy zdjęciach nocnych?

Fotografowanie przy słabym oświetleniu jest niezwykle wymagające. Nawet najpewniejsza ręka nie poradzi sobie tak dobrze jak stabilne oparcie w postaci statywu. Statyw sprawdza się przede wszystkim w sytuacjach, gdy fotografowany obiekt pozostaje nieruchomy a fotograf ma dość czasu by spokojnie rozstawić sprzęt i przygotować się do zdjęcia. Source: androidsoft4u.com via Jenny on Pinterest  

Kontynuuj czytanie