Rozwój, upadek i powstanie serii Galaxy Note

thumbnail

Zanim nowe określenie Phablet, opisujące duże smartfony weszło do użycia, Samsung rozpoczął ekspansję najwyższej półki cenowej, której klientami byli przede wszystkim posiadacze firm i osoby na wysokich stanowiskach urzędowych. Seria Galaxy Note promowana jako najlepszy przyjaciel biznesu, który może zastąpić komputer wprowadziła nowe standardy wyświetlanego obrazu. W formie smartfona doczekała się siedmiu odsłon, które można przyrównać do siedmiu skoków generacji. Zapowiada się, że w te wakacje zadebiutuje ósma wersja Galaxy Note. Po oficjalnej premierze zajmę się jego specyfikacją w osobnym artykule, teraz przejdźmy do jego historii usłanej różami, których kolców zapomniano usunąć.

Pierwszy NOTE-s i i Super AMOLED HD

Galaxy samsung
źródło: http://foter.com/

W roku 2011 oficjalnie można było mówić o przełomie w jakości obrazu wyświetlanego na urządzeniach mobilnych. Wyświetlacz super AMOLED osiągający rozdzielczość HD (1280 x 800) pojawił się w dwóch czołowych urządzeniach Koreańskiego producenta. Najpierw w Galaxy Note pierwszej generacji a później w Galaxy S III. Bardzo duży, jak na tamte czasy ekran o przekątnej 5,3 cala wyróżniały głębokie czernie i nasycenie kolorów. Odwzorowanie kolorów było bliskie dzisiejszemu HDR. Nawet teraz oglądając zdjęcia na tym smartfonie widać postęp, który wcale nie trąci myszką w dzisiejszych czasach. Ważnym elementem nowego przedstawiciela rodziny smartfonów premium był również aparat, który nagrywał filmy w pełnym HD przy 30 płynnych klatkach. Warto dodać, że urządzenie dostało aktualizację Androida i duże wsparcie autorskiego oprogramowania, którego dziś ze świecą szukać, ponieważ po roku producenci szybko porzucają swoje modele na rzecz nowych projektów.

Galaxy Note 3 – duży ekran i sporo pamięci RAM

Dwa lata później, przedstawiony na targach IFA w Berlinie Galaxy Note 3 zabłysnął wyższą rozdzielczością wyświetlacza (Full HD) i ogromnym, jak na te czasy ekranem 5,7 cala. Dołożenie 1GB pamięci RAM, które dało mu ostatecznie 3 GB, było konieczne do utrzymania płynności wysokiej rozdzielczości ekranu. Smartfon mógł pochwalić się dużą baterią, która umożliwiała 10 godzin romów bez przerwy.

Oficjalnie nazwany Phabletem

galaxy note
źródło: http://foter.com/

Piąta odsłona Galaxy Note wydana w roku 2015 dostała za swoje z powodu braku miejsca na drugą kartę SIM i kartę pamięci. Zredukowano jego baterię i nie wprowadzono szczególnie mocnego procesora. Niemniej większość użytkowników chwaliła sobie jego świetny aparat, nagrywający filmy w 4K i brak problemów z działaniem systemu. Ekran praktycznie się nie zmienił, oprócz podwyższonej rozdzielczości, na której cudem jest dostrzeżenie pojedynczych pikseli. Nawet teraz jest wartym uwagi używanym smartfonem wielozadaniowym.

Wpadka, afera, dramat

Wybuch prywatnego telefonu z powodu przegrzania procesora lub innej usterki technicznej to niedopuszczalna rzecz, która odbija się echem na świecie. Samsung dostał nauczkę, która sprawiała, że wielu klientów odwróciło się od marki i modeli Galaxy Note. Według sumarycznych ocen użytkowników Galaxy Note 7 był jednym z najlepszych smartfonów biznesowych. Użytkownicy nie ukrywają, że aplikacje monitorujące aktywność urządzenia potwierdziły wielokrotnie przegrzania i wysokie temperatury baterii. To jasny sygnał dla producenta, że optymalizacja urządzenia przebiegła źle. Powrót do modeli Note z premierą ósmego modelu w te wakacje, wcale nie jest krytykowany. Nikt nie przesądził o jego porażce. Ludzie lubili te biznesowe smartfony i cenili innowacje, jakie wprowadzały od roku 2011. Liczę, że o Note 8 będziemy wypowiadać się tylko pozytywnie a wpadka z przegrzewaniem i wybuchami odejdzie w niepamięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top