Kwi 29

Najtańszy flagowiec Sony Xperia XZ Premium już w maju

Japońscy PR-owcy i inżynierowie Sony mogą być zadowoleni z ostatnich lat, które przyniosły im sporo sukcesów na rynku konsol do gier, telewizorów i smartfonów. Tłuste lata mogą już niedługo zmienić się w regularną wojnę z konkurencyjnymi koreańskimi i amerykańskimi firmami, które według zapowiedzi mają prześcignąć technologię Sony w każdym aspekcie. Projekt Scorpio od Microsoftu ma zmiażdżyć PlayStation 4 a niedawno wydany LG G6 i Samsung Galaxy S8 + serię smartfonów Xperia. W maju okaże się, czy Xperia XZ uratuje pierwszą część rynku elektroniki użytkowej.

Będzie taniej niż u konkurencji

xperia xz

źródło: http://foter.com/

 

Ostatnim flagowym smartfonem Sony była Xperia X Performance oraz Xperia XZ. Oba wydane w roku 2016, z czego młodszym urządzeniem jest Xperia XZ. Cena platynowej wersji tego smatfona nie przekracza 2300 złotych. Można rzec, że to wysoka półka cenowa, a nie biznes premium. Jeszcze taniej przedstawia się hit roku 2015 – Xperia Z6, który można kupić w internecie za 1,5 tysiąca. Zapowiedziany na maj flagowiec XZ Premium, będzie najtańszym, ale na pewno nie najsłabszym smartfonem za trzy tysiące PLN.

Pierwszy smartfon z ekranem 4K

Podczas recenzji smartfonów premium często słyszę epitety: wyśmienity, znakomity i bezbłędny. Tak określane są ekrany OLED i większość ekranów IPS o rozdzielczości 4K. Ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec pikseli na ekranie 1080p 5-6-calowego smartfona. Obraz jest ostry jak żyleta. Inną kwestią są kolory, które nie zawsze muszą być żywe. Tylko ekran OLED jest pewniakiem w odzwierciedlaniu barw. Drugim ekranem, któremu można zaufać jest najnowszy TRILUMINOS Display, który w Xperii XZ Premium otrzyma rozdzielczość 4K. Gdy kilka lat temu, flagowy LG G3 otrzymał ekran o rozdzielczości większej niż full HD, ludzie łapali się za głowę. Teraz otrzymamy ekran smartfona o rozdzielczości 55-calowych telewizorów, na których trudno zobaczyć pojedyncze piksele z kilku centymetrów. Wrażenia z jego oglądania przy włączonym HDR będą bliższe realnemu światu niż nigdy wcześniej.

Super slow motion w XZ Premium


Filmy kręcone w dużym spowolnieniu wymagają sprzętu, który zarejestruje przynajmniej 300 klatek na sekundę. Jednak dopiero w 960 klatkach, widać ultra płynne ruchu i wszystkie detale. Sprzęt do nagrywania takich filmów to często najnowsze lustrzanki lub kamery cyfrowe zaczynające się od 5 tysięcy złotych. Za nieco ponad 3 tysiące wasz smartfon nagra ujęcie w spowolnieniu robiące wrażenie na każdym znajomym. Aparat główny XZ Premium to Motion Eye 19 MP z matrycą Exmor RS przystosowaną do urządzeń mobilnych. Filmy w 4K nawet w słabym świetle będą wyglądać dobrze. Wygląda na to, że szykuje nam się nowy lider wśród smartfonów do robienia zdjęć i filmów.

Poczekali i dostali Snapdragon 835

Wydajność nadchodzącej Xperii, bez trudu dogoni lidera, czyli Galaxy S8+, ponieważ Sony poczekało i otrzymało najnowsze procesory firmy Qualcomm. Debiutujący w Samsungu Snapdragon 835 posiada 8 rdzeni o taktowaniu 2.2 Ghz. Grafika Adreno 540 wspiera DirectX 12 i osiąga najwyższą wydajność we wszystkich benchmarkach. Żadna gra nie będzie stanowiła dla niego problemu. Poza tym modele Xperia, bodajże od modelu Z2 posiadają całkowite wsparcie dla konsoli PlayStation 4 i funkcje Remote Play. Dobry procesor pozwala grać jeszcze płynniej w 60 klatkach, które mimo wszystko są przekazywane przez konsole drogą radiową.

Sony nie poszło drogą konkurencji, dając wyświetlacz wypełniający ponad 80% przedniego panelu. Postawiło na wysoką jakość, estetykę, najlepszy w swojej klasie ekran 4K dla urządzeń mobilnych i poczekało na nowe procesory Qualcomm. Najlepsze jest to, że ich smartfon będzie jeszcze tańszy, niż genialny LG G6.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.