Laptopy z Internetem w ofercie sieci komórkowej

laptop Orange

Polityka firm usługowych oferujących nam Internet, abonament telekomunikacyjny czy telewizję satelitarną zmieniała się na przestrzeni lat. Tak naprawdę od ostatnich 4, może 5 lat regularnie możemy otrzymywać w pakiecie usług abonamentowych korzyści w postaci urządzeń elektronicznych. Sieci komórkowe wiodą wśród wszystkich „medialnych” firm usługowych prym. Początkowo oferowały jedynie tablety, potem przeszły na netbooki i konsole do gier. Od dłuższego czasu można otrzymać od nich laptop wraz z Internetem w ofercie abonamentowej. Jak prezentują się te komputery i czy są warte opłacania comiesięcznego abonamentu?

HP, czyli notebooki do pracy i sieci

notebooki Orange

Skoro oferta abonamentowa dotyczy Internetu, laptop powinien bezproblemowo działać zarówno w środowisku WWW, jak i z multimediami związanymi z siecią. Dwa modele HP Pavilion oferowane przez Orange (znajdziecie je tu: laptopy) radzą sobie z nimi bardzo dobrze. W mojej opinii nadają się głównie do pracy z pakietem biurowym oraz do wszystkich multimediów, wyłączając gry. Oczywiście tytuły takie jak Diablo II, czy starsze części Need for speed dla fanów wyścigów będą na nich działały wyśmienicie. Ale w dzisiejszych czasach, odnosząc się do gier, trzeba robić to w stosunku do tytułów nowych. Szczególnie warty wyboru jest HP Pavilion 15 Sleekbook. Bardzo dobrze wykonany, jednak mający bardzo łatwo brudzącą się powierzchnię. Znać na nim każdy odcisk palca czy drobinki kurzu. Ekran mający 15,6 cala jest w sam raz jak na tę klasę notebooka. Wyposażenie go w pełny pakiety biurowy jest strzałem w dziesiątkę. Pamięć RAM wynosząca 4 GB oraz bardzo dobry procesor i3 sprawiają, że jest to szybkie urządzenie. Jedynie karta graficzna to najniższa półka, jeśli chodzi o dzisiejsze standardy.

Acer z aspiracjami o wyższej wydajności

Acer Aspire V5-571 dostępny w taryfie Orange free

Jeżeli nie macie problemu z dopłacaniem za sprzęt w abonamencie mam dla was lepszą opcję. Firma Acer jest chyba najaktywniejszym producentem komputerów przenośnych na rynku oraz tabletów. Co chwilę słyszy się o nowych produktach mających trafić na rynek i reprezentować średnią półkę cenową. Taką właśnie półkę reprezentuje Acer Aspire V5-571 dostępny w taryfie Orange free. Działa na nowym systemie Windows 8 i posiada możliwość zakupu pełnego pakietu biurowego oprogramowania w ofercie. Procesor i3 2277M jest jednym z lepszych w tej półce cenowej. Jego cechą charakterystyczną są bardzo małe gabaryty i waga. sprzętu, podobnie jak pozostałych modeli, jest karta graficzna HD 3000. Można zagrać w nią w tytuły zeszłych generacji, takie jak Fifa 2008 czy pierwsze 2 części Call of Duty. Nie jest to komputer dla gracza, ale do efektywnej pracy bez problemów natury braku mocy obliczeniowej. Mimo, iż posiada ponad 15-calowy ekran to jest bardzo cienki i waży naprawdę niewiele.

Adrian

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.