Sie 10

Konfiguracja ofert sieci komórkowych

Korzystanie z ustalonych odgórnie ofert sieci komórkowych przestaje mieć sens. Ze względu na ogromną konkurencje na rynku każda z firm telekomunikacji mobilnej ma swoje konfiguratory ofert pozwalające na dobór usług, pakietów oraz gadżetów elektronicznych do oferty. I co ważnie wcale nie musi być, to oferta abonamentowa. Równie dobrze można stworzyć własny pakiet usług na kartę.

Jaką taryfę posiadasz?

telefon

źródło: https://pixabay.com/pl/telefon-kom%C3%B3rkowy-mobilnych-791644/

Zanim posmakujemy prawdziwej wolności wyboru musimy ukierunkować się na jedną z taryf narzuconą przez operatora sieci. Taryfa jest w pewnym stopniu odzwierciedleniem nas jako użytkownika telefonu. Robiąc porównanie abonamentów telefonicznych tak naprawdę porównujemy taryfy. Weźmy na przykład taryfę „smart”, która odnosi się do użytkowników smartfonów. A jeśli o smartfonach mowa, to pewnie dotyczy ona połączenia z internetem. Dokładnie tak, dlatego wybór opcji taryfowej jest tak ważny. Inna oferta może dotyczyć nielimitowanych rozmów, smsów, MMSów czy nawet korzystnych doładowań konta dopiero w momencie kiedy nasze fundusze spadną do zera.

Usługi dodatkowe

dzwonić

źródło: https://www.pinterest.com/pin/511440101403914043/

Skoro taryfa definiuje mnie jako użytkownika sieci komórkowej, to gdzie ten cały wpływ na rodzaj oferty i konfiguracje? Drugi krok jaki nas czeka, to oczywiście rodzaj usługi lub uzupełnienie pakietu. Wybierając taryfę internetową jako usługę możemy wybrać na przykład bonusy za doładowanie lub tańsze smsy. Tym samym stworzymy hybrydową umowę na kartę lub abonament telefoniczny o indywidualnej stawce miesięcznej. Możemy oczywiście iść w jednym kierunku i wybrać jeszcze tańszy lub całkowicie darmowy i nielimitowany internet. Tym samym nasz smartfon będzie małym komputerem do multimediów i pracy. Do tego niemal zawsze dostajemy trzecią opcję związaną z tym, czy nasi znajomi i rodzina są w naszej czy w innych sieciach. To sprawia, że oferta konfigurowana jest pod kątem tanich rozmów do rodzimej sieci lub zniżek do operatorów konkurencyjnych.

Krok trzeci, wybór telefonu lub…

smartfon

źródło: https://www.pinterest.com/pin/214343263490970804/

Na dobrą sprawę ten krok może zostać pominięty. Jednak ponad połowa osób zainteresowana abonamentem sieci komórkowej wybiera sobie nowy telefon lub inne urządzenie mobilne wraz z nim. Prosta kalkulacja mówi nam, że opłacanie przez 12-24 miesiące abonamentu o 15-25 złotych droższego w zamian za smartfona z górnej półki, to dobra opcja. Równie dobrze można wybrać tablet lub notebooka w promocji. Czasem zdarza się darmowy okres świąteczny, gdzie tablety rozdawane są przy każdej nowej umowie telekomunikacyjnej. Podpisując umowę w danej sieci dostajemy obniżony cennik telefonów i urządzeń mobilnych, który skłania do zakupu nowego smartfona. Lepsze to niż komis, w którym gwarancja trwa co najwyżej jeden miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.