Gadżety z targów E3 2015. Tylko dla graczy?

targi elektroniki
źródło: http://www.soundonsight.org/wp-content/uploads/2015/06/630x431xNintendo-Will-Host-E3-2015-Event-to-Launch-World-Championship.jpg.pagespeed.ic_.9BLIC9lAej.jpg

Podczas targów elektroniki i gier komputerowych zwanych E3 chodzi przede wszystkim o rozrywkę. Dobrą zabawę i przygodę, którą możemy przeżyć przed konsolą stacjonarną, przenośną lub komputerem PC. W dużym stopniu nowe wymagające gry mają przełożenie na cały rynek komponentów komputerowych. Od jakichś 5-6 lat pieśnią przyszłości są okulary rozszerzonej rzeczywistości, które miałyby zapewnić nową jakość grania. Jednak brakuje ostatniego szlifu, który dałby im możliwość zaistnieć w naszych domach.

Pip-boy dla fanów Fallouta

Nadejście nowej części gry Fallout utrzymanej w stylistyce życia po wojnie nuklearnej niesie za sobą jeden z najlepszych gadżetów dla graczy w historii. Poziom immersji osób grających w nową cześć kultowej serii Bethesdy zostanie podniesiony o kilka poziomów. Edycja kolekcjonerska gry odda w ręce graczy urządzenie zwane Pip-boy. To naręczny komputer, który używali wszyscy bohaterowie gry Fallout. Na jego ekranie zmieniano statystyki postaci, przeglądano ekwipunek oraz dokładne detale misji i dzienniczki. Gadżet tak naprawdę będzie pustą skorupą, która ma współpracować z niemal każdym smartfonem. Producent gry wyda stosowną aplikację, którą zainstalujemy na naszym urządzeniu mobilnym. Następnie włożymy go do obudowy Pip-boya i założymy na rękę. Po synchronizacji dostaniemy możliwość sterowania statystykami postaci z gry oraz grania w wiele arkadowych tytułów z czasów konsoli NES i SNES.

fallout 4
źródło: https://www.pinterest.com/pin/102456960249599883/

Morfeusz bliżej niż myślisz

Ludzie z polskich mediów związanych z grami testowali projekt morfeusz i z dużym optymizmem wypowiadali się o jego działaniu. Trudno powiedzieć ile jeszcze przyjdzie nam czekać na możliwość gry w tych goglach. Tak naprawdę problem leży po stronie optymalizacji starszych tytułów. Nowe gry, które wyjdą wraz z premierą tego urządzenia, to kropla w morzu potrzeb gracza. Dwa lub trzy tytuły wydane w ciągu jednego roku mogą nie zaspokoić hardkorowych graczy. Żeby urządzenie się sprzedało i zarabiało musi trafić też na domowe kanapy graczy niedzielnych. Tak samo jak konsole nowej generacji.

Nowy Pad i wsteczna kompatybilność Xbox-a

xbox one
źródło: https://www.pinterest.com/pin/353603008220276142/

Mówi się, że Microsoft pozamiatał w tym roku na targach E3. Wystarczyła jedna informacja. Chodzi o możliwość odpalenia gier z poprzedniej platformy na nowej konsoli Xbox One. Zwykle wsteczna kompatybilność była rzeczą, która została z boku. Zapowiedziano kilkanaście gier, które będą kompatybilne dosłownie na dniach. Z czasem biblioteka tytułów ma wzrosnąć nawet do 3 setek gier z różnej półki jakości. Nowym gadżetem Microsoftu będzie elitarny pad, który pozwoli na indywidualną konfigurację użytkownika. Jest to odpowiedź na zbliżającą się premierę steam machine i dotykowego pada, który ma odmienić przyjemność z gry zwłaszcza w tytuły FPP i strategie.

Adrian

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.