Lut 16

Doładowania lepsze niż abonament z właściwym pakietem

Abonament komórkowy trafia swoją ofertą do coraz mniejszego grona świadomych użytkowników. Wystarczy spojrzeć na korzystne cykliczne pakiety na kartę, by zdać sobie sprawę, że abonament w kwestii ceny, to przeżytek. W dalszym ciągu firmy i osoby, które chcą otrzymać markowy smartfon spłacając go w ratach wolą wybrać abonament. To zrozumiałe i dla tych dwóch grup ludzi, abonament zawsze zostanie dobrą opcją. Jeżeli do nich nie należysz, lepsze będą doładowania i numer na kartę.

Te taryfy schodzą jak świeże bułeczki

grupa młodych mnichów siedzi po turecku i przegląda zwartość smartfona

źródło: https://pixabay.com/

Sieci komórkowe nazywają taryfy na kartę w przeróżny sposób. Istnieje analogia między określeniem pakietu internetowego a na przykład nielimitowanych rozmów czy SMS-ów. Terminologię zostawmy na inną okazję. Przejdźmy do tych rodzajów ofert na kartę, które niezależnie od swojej nazwy, mają najwięcej użytkowników. Oto czołowa trójka.

1. Nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS
2. Nielimitowany internet
3. Konto ważne przynajmniej przez rok

Te trzy taryfy nie mają jednoznacznego powiązania między sobą. Charakteryzuje je przede wszystkim korzystanie z pewnej usługi, przez długi czas. Jedynie długa ważność konta, bez blokady spowodowanej brakiem miesięcznego doładowania, jest ewenementem. Polacy wybierają ją ze względu na brak narzuconych reguł doładowania. Korzystają z niej zwykle osoby, które mało dzwonią, nie piszą SMS-ów i nie korzystają z internetu w telefonie. Natomiast oferty z nielimitowanymi rozmowami i internetem mają jeszcze jedną zaletę. W ich przypadku musimy regularnie kupować doładowania, by z naszego konta została pobrana opłata aktywacyjna. Pojawiająca się często promocja doładowania dotyczą głównie taryf, które wymagają regularnej opłaty (sprawdź). Oznacza to, że mimo wymogu regularnego doładowania, można zyskać bonusy, które mogą m.in. podwyższyć stan naszego konta.

Różne taryfy i podobne opłaty za konkretne usługi

smartfon w dłoni  w samochodzie

źródło: https://pixabay.com/

Przy porównaniu taryf można zauważyć, że rozmowy na numery stacjonarne i MMSy nie są darmowe. Płacimy za nie normalnie, mimo wykupienia pakietów MMS lub darmowych rozmów do wszystkich sieci. Żeby otrzymać te usługi w formie darmowej, należy szukać innego pakietu, który je obejmuje. To nie takie proste, ponieważ sieci komórkowe nie widzą w nich potencjału marketingowego. Ludzie wolą dzwonić na komórki i na dobrą sprawę każdy je posiada. Nawet firmy mają alternatywny kontakt pod numerem komórkowym. Żeby zrekompensować sobie dodatkowe opłaty, za rozmowy na stacjonarne, warto wybierać taryfę, która posiada bonusy za doładowanie konta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.