Lip 13

Czym liczyć kroki i mierzyć puls?

Przygodę z aktywnością fizyczną mającą na celu odchudzanie lub powrót do dawnej kondycji najlepiej zacząć od spacerów. Człowiek ze względu na swoje koczownicze korzenie jest przystosowany do pokonywania tysięcy kilometrów na swoich dwóch kończynach. Dlatego chodzenie jest najbardziej rekomendowanym sposobem na spalanie kalorii, zrzucanie tłuszczu z brzucha oraz budowanie kondycji serca. Czym monitorować swoje wyniki w chodzeniu, by robić progres i kontrolować zmęczenie?

Typowy krokomierz elektroniczny

Znany od wielu lat i wyglądający jak mało atrakcyjny stoper – taki jest krokomierz dla chodziarzy. Przy nowoczesnych smart urządzeniach elektronicznych wypada jak relikt przeszłości lub akcesoria trenera WF-u. Aczkolwiek w cenie do 50 złotych nie znajdziecie nic lepszego, tym bardziej że awaryjność takiego krokomierza jest niewielka. Czasem zdarzy się model ze słabą skutecznością naliczanych kroków lub przybliżonego dystansu całkowitego. Swoją przygodę z krokami polecam zacząć od tego małego sportowego gadżetu, który nie wymaga żadnych peryferiów w rodzaju smartfona z zainstalowaną aplikacją. Jedyne, z czym musicie się pogodzić, to brak pulsometru.

Inteligentna opaska dla smartfona i Endomondo

fitness band do mierzenia pulsu lub kroków

źródło: https://pixabay.com/

Wybór opaski monitorującej aktywność, której cena jest na średnim poziomie spośród wszystkich elektronicznych krokomierzy i pulsometrów, jest spowodowana wykorzystaniem jej jako smartwatch i uzupełnienia aplikacji endomondo. Trudno o inne wytłumaczenie, ponieważ te dwie funkcje podnoszą jej funkcjonalność i przydatność. Duża popularność markowych opasek nie idzie z opłacalnością tego sprzętu, gdyż Xiaomi udowodniło, że jej Mi Band 2 może kosztować mało i działać przez 15-20 dni lepiej niż dwukrotnie droższe fit-opaski. Niemniej kto bogatemu zabroni kupić sobie modnego MyKronoz ZeCircle 2, który przypomina swoim wyglądem smartwatch Motorola 360 lub którąś z opasek Garmin Vivosmart 3 z pomiarem natlenienia krwi. Moim zdaniem funkcja krokomierza, pulsometru i zegarka są w zupełności wystarczające. Fajnym dodatkiem jest miernik aktywności snu, który może budzić nas przed budzikiem, gdy uzna, że nasz sen pozwolił nam się zregenerować. Poza tym każda z tych opasek współpracuje z Androidem, więc może powiadamiać was o wiadomościach SMS.

Smartwatch – korzystne ceny i kolorowy wyświetlacz

zegarek mierzący puls

źródło: http://foter.com/

Opaski fitness monitorujące aktywność nie mają kolorowego wyświetlacza i nie wspierają smartfona tak jak smartwatch. Cena obydwu urządzeń zaczęła się ostatnio pokrywać. Jeżeli wasz budżet na zegarek/opaskę wynosi 300 złotych, to zastawiałbym się nad tym, co będzie lepsze. Opaska wytrzyma tygodnie bez ładowarki. Zegarek zawoła o prąd po 24 godzinach intensywnego używania. To wystarczy, by stwierdzić, iż opaska ma przewagę w sporcie a smartwatch w codziennym korzystaniu z funkcji smartfona, bez wyjmowania telefonu z kieszeni. Akumulator na poziomie 300 mAh to niewiele. Szukałbym czegoś ponad 420 mAh np. Sony Smart Watch 3.

Trzy różne urządzenia a różnice w cenie, wydajności oraz funkcjonalności ogromne. Trzy gadżety i jednocześnie solidni pomocnicy w życiu oraz sporcie. Żaden z nich nie zdominował rynku, ale wśród aktywnych fizycznie biegaczy czy miłośników crossfitu rozpowszechniły się na nadgarstkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.