Kwi 28

Cztery gadżety dla rowerzystów miejskich

Wiele polskich miast zaczyna tworzyć przyjazną infrastrukturę dla rowerzystów. Nawet małe miasteczka otrzymują stacje do wypożyczania rowerów. Transport jednośladem napędzanym siłą mięśni to najlepszy sposób na dotarcie do pracy lub szkoły za darmo, ekologicznie i z korzyścią dla zdrowia. Rowerzyści miejscy posiadający własne jednoślady mają wiele sposobów na upiększanie swoich pojazdów. W tym artykule przeczytacie o pomysłach na akcesoria dla roweru miejskiego, które pomogą go lepiej spersonalizować i powiększą funkcjonalność.

Odblaski na szprychy

Bardzo tani i prosty w montażu gadżet, który podnosi widoczność rowerzysty o zmrok to zestaw odblasków na szprychy. Standardowy odblask, który ma każdy rower to kawałek plastikowego elementu, który odbija światło. Cienkie pałeczki nakładane na szprychy wykonane z tworzywa 3M Scotchlite są jeszcze skuteczniejsze i efektowne. Kręcące się koło daje ciekawy efekt wizualny, który widoczny jest nawet z 200 metrów. To tańsza alternatywa niż paski LED, które wymagają dodatkowego zasilania i umiejętnego montażu.

Odpoczynek dla łokci – lemondki

Podłokietniki dla kolarzy to element pozwalający na lepsze ułożenie ciała i rozłożenie masy. Pozycja ciała kolarza nie należy do najzdrowszych. Lemodka ma za zadanie odciążyć kręgosłup oraz barki, które podczas jazdy są w stałym napięciu. Ten gadżet jest przeznaczony dla osób, które jeżdżą kolarkami i stawiają na szybką jazdę po mieście wraz z ruchem ulicznym.

Osłony rowerowe

rower gadżety dla rowerzystów

źródło: http://foter.com/

Z których elementów roweru najszybciej schodzi lakier i pojawia się rdza? To oczywiście korby pedałów i dolna partia ramy od strony łańcucha. Jest sposób na wydłużenie życia i zachowanie nienagannej prezencji tych części rowerowych. Osłony i naklejki wykonane z materiałów sztucznych imitujące na przykład carbon lub matowy metal, pozwalają chronić lakier na ramie lub korbie pedałów. Ich montaż jest banalnie prosty. Przed naklejeniem trzeba odtłuścić metalowy element i wygładzić powierzchnię. To ważne w przypadku rowerów, które posiadają naklejki producenta. Te bowiem potrafią odpadać lub zbierać pęcherzyki powietrza, które zmieniają fakturę i powodują powstawanie nierówności. Naklejki z poliuretanu są wytrzymałe na mróz, wysokie temperatury i nie żółkną tak jak tanie okleiny.

Przedni bagażnik do miasta

bagażnik przenośni gadżety dla rowerzystów

źródło: http://foter.com/

Zamiast tylnego bagażnika, lepiej kupić jego przednią wersję, która w mieście jest dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem. Nasze zakupy, torba lub plecak znajdujące się za naszymi plecami mogą zostać skradzione, lub po prostu wypaść. Przedni bagażnik to dużo bezpieczniejszy gadżet, którego montaż warto oddać w ręce profesjonalnego serwisu. Współczesne konstrukcje są złożone i bywają skomplikowane w montażu, ponieważ wymagają rozkręcenia przedniego koła i elementów kierownicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.